$ DOLAR → Alış: 6,76 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,42 / Satış: 7,45

TÜRK, ASKON BAŞKANLIĞINA GETİRİLDİ

Giresun’ da istihdam birincisi olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ödül alan İşadamı Yener Türk’e önemli görev verildi.

TÜRK, ASKON BAŞKANLIĞINA GETİRİLDİ
  • 30.06.2019
  • 522 kez okundu
Reklam

2017’de Cumhurbaşkanlığı tarafından başlatılan Milli İstihdam Seferberliği kapsamında Giresun istihdam birincisi olan ve ödülünü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan alan Ak Parti Giresun İl Yönetim Kurulu Üyesi, işadamı Yener Türk, Genel Başkanlığını Orhan Aydın’ın yaptığı Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Giresun İl Başkanlığı görevine atandı.

Türk, yurtiçi ve yurtdışında yaygın şube ağları ile 5 binin üzerinde iş insanı ve 15 bin üye işletmesi ile yaklaşık 700 bin kişiye istihdam sağlayarak, üyeleri vasıtasıyla 17 milyar dolar ihracat yapan ve kamu yararına çalışan dernek statüsünde bulunan güçlü bir STK olan ASKON’ un faaliyetleri ile ilgili bilgiler verdi.

Yener Türk, “İlimizde yatırım yapmış işletmelerimize de önemli destek verecek olan, aynı zamanda yeni yatırım yapılması ve istihdam kapılarının açılması anlamında önemli rol oynayacak ASKON’ un Giresun Şubesini kurma görevi önceki gün tarafıma tevdi edildi. ASKON Genel Başkanlığımız tarafından kurucu il başkanlığı görevine atandıktan sonra milletvekillerimiz Cemal Öztürk, Kadir Aydın ve Sabri Öztürk ile iş dünyamızın bazı etkin isimleri ile istişarelerde bulunarak hem görüşlerini aldım hem de bilgi aktardım” dedi.

Yaptığı açıklamada, ASKON Genel Başkanı Orhan Aydın’ın, “İstanbul ve Ankara’ da ASKON bürokrasi üssünü faaliyete geçireceğiz. Bu çalışmalarımızla üyelerimizin bürokratik engelleri aşarak başarılarını üst düzeye taşımalarını sağlayacağız. Ayrıca, dünyada da ASKON ihracat üsleri kurarak üyelerimizin ihracatlarını artırmalarının önünü açacağız” vurgusu yaptığını hatırlatan Başkan Yener Türk, “Biz de en kısa zamanda yönetim kurulumuzu oluşturup faaliyete geçtikten sonra işadamlarımız ve sanayicilerimiz arasında birlik ve bütünlüğü sağlayarak ilimizin her yönüyle kalkınması için var gücümüzle çalışacağız” diye konuştu.

Türk, ASKON Giresun Şubesi olarak güçlü ve etkin bir yönetim oluşturmak için önümüzdeki günlerde çalışmalara ve istişarelere başlayacaklarını da sözlerine ekledi.

HABER: NAMIK BALTAOĞLU

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ