$ DOLAR → Alış: 7,80 / Satış: 7,83
€ EURO → Alış: 9,23 / Satış: 9,27

Turizm zabıtası görev başında

Giresun Belediyesi Zabıta Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan ve turizm zabıta adı verilen bisikletli zabıta ekipleri göreve başladı.

Turizm zabıtası görev başında
  • 09.06.2020
  • 524 kez okundu
Reklam

Hızlı ve modern bir şekilde hizmet sunmanın yanı sıra, çevreye ve ekonomiye katkı sağlamayı da hedefleyen ekip 10 kişiden oluşurken, şehrimizin sahil bandında görev yapacak. Plajlar ile bisiklet ve yürüyüş yollarında yaşanabilecek olumsuzluklara anında müdahale ederek, vatandaşların ve çevrenin güvenliği için devriye gezecek olan ekipler hem hızlı bir şekilde olaylara müdahale edebilecek hem de yakıt tasarrufu sağlayacak.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, yeni bir uygulamayı daha başlattıklarını söyleyerek: “Zabıta ekiplerimiz plajlarda ve sahil bandında denetimlerini bisikletle yapacak. Bisikletli zabıta ekiplerimizle trafik sorunu olmadan hızlı bir şekilde vatandaşlarımızın şikâyetlerini çözmelerini amaçlıyoruz. Daha yaşanabilir bir Giresun için gece gündüz çalışıyoruz.” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Avatar ali dedi ki:

    Başkanım sizin çalışmalarınız artıkça biz Giresunlular olarak gurur duymaktayız ama ne yazık ki görev verdiğiniz zabıta ekipleri yapması gereken görev ve sorumlulukları yerine getirmemek için ellerinden geleni yapıyor sorunları görmemek için kör taklitti yapıyorlar. Çıtlakkale mah petek sok girişte cami altında bulunan esnaf tüm kaldırımı kendi dükkânı olarak kullanmakta kalmıyor karşı kaldırım ve ara yolu depo olarak kullanmakta, dükkân da kokudan ve pislikten girilmesi imkânsız içinde ne satıyor demeyin ne satmıyor demeli, ruhsatı olmayan ne varsa satmakta(yiyecek içecek ısınma ve hayvan gübresi vb) tüm kaldırımı kendi malı gibi kullanmakta bu kaldırımları belediye bize değil sanki ona depo olarak yapmış. Zabıta ekiplerine gelmeden onu arıyorlar(benim düşüncem) fazla malları bir kat düzeltip kaldırıyor, gelip çaylarını içip gidiyorlar sonra eski düzen devam. Biz çıtlakkalede yaşayan vatandaşlar olarak bunu hak etmediğimizi düşünüyorum saygılar başkanım.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%