$ DOLAR → Alış: 7,55 / Satış: 7,58
€ EURO → Alış: 8,80 / Satış: 8,83

Turizm Meslek Lisesi öğrencilerine Avrupa vizesi

Giresun’un güzide meslek liselerinden “Turizm Meslek Lisesi” olarak bilinen Yeşil Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi hazırladığı proje ile 24 öğrencisi ve 4 öğretmeni için Avrupa stajı vizesi aldı.

Turizm Meslek Lisesi öğrencilerine Avrupa vizesi
  • 12.08.2020
  • 192 kez okundu
Reklam

Okulun hazırladığı ve Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklemeye layık görülen “Yeşil Giresun’un Aşçıları Vegan/Vejeteryan Beslenme ve Modern Sunum Yöntemlerini Avrupa’da Öğreniyor” adlı K102 projeyle 24 öğrenci ve 4 öğretmen Avrupa’nın 2 önemli başkentinde (Londra ve Berlin) 3 hafta staj görme hakkı kazandı.

Projenin Türkiye Ulusal Ajansı’nın belirleyeceği takvim doğrultusunda pandemi süreci doğrultusunda planlanacağı öğrenildi. Projeye 12.sınıf öğrencilerinin dahil olacağı, Projeye Öğrenci Seçme Kurulu tarafından asil ve yedek öğrenci seçimleri yapılacağı ve başvuru koşulları, değerlendirme kriterleri, mülakat tarihlerinin takvim belirlenmesinden sonra okulda ilan edileceği ifade edildi. Projeye seçilecek olan öğrenciler yoğun bir hazırlığa tabii tutulacağı ve bu öğrencilerin en az 100 saatlik yabancı dil eğitimi de tabii tutulacağını söyleyen Okul Müdürü Süleyman Öztürk, “Öğrencilerimize Avrupa kapısını açan ve onların mesleki gelişimine ve kültürel gelişimine oldukça önemli katkı sunacak olan bu projeyi hazırlayan ve tüm süreç içinde emeği geçen çalışma arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Yeşil Giresun Ailesi olarak bu yıl Proje Okulu olmuştuk. İlimizdeki “Turizm” temalı tek proje okulu olma sorumluluğumuzun farkındayız.  Ulusal ve uluslararası arenada projelerimiz devam edecek. Projemizin öğrencilerimize, okulumuza ve Giresun’umuza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%