$ DOLAR → Alış: 6,79 / Satış: 6,81
€ EURO → Alış: 7,40 / Satış: 7,43

TURİZM HAFTASI KUTLANIYOR

TURİZM HAFTASI KUTLANIYOR
  • 16.04.2019
  • 376 kez okundu
Reklam

Toplumda turizm bilincini geliştirmek amacıyla, her 15-22 Nisan tarihler arasında kutlanan Turizm Haftası Giresun’da etkinliklerle kutlanmaya başlanıldı. Turizm Haftası açılış programında konuşan Vali Harun Sarıfakıoğulları, Giresun’un önemli bir turizm potansiyeline sahip olduğunu ifade etti.

Yeşil Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde düzenlenen Turizm Haftası açılış programında konuşan İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Gürgenci, turizmin ülkemizde Bacasız sanayi olarak adlandırılan turizmin ekonomik olarak en fazla gelir getiren sektör grubunun içinde yer aldığını, bununla ilgili eksikleri tamamlama noktasında büyük bir çaba içinde olduklarını, en büyük eksikliğin nitelikli insan kaynakları olduğunu, gençlerin önümüzdeki dönemlerde turizme bakış açısının, turizmi değerlendirmesi ve yaptırımların içinde aktif olarak yer almasının ilimiz için çok önemli bir unsur haline gelmesi gerektiğini ve gençlerin turizme bakış açısının bizlerin daha güvenle ileriye bakmasını sağlayacağını söyledi.

Vali Harun Sarıfakıoğulları ise konuşmasında, Giresun’un bir turizm mekanı olduğunu belirterek, yıllık yaklaşık bir milyon ziyaretçi ağırlayan Giresun’da bu sayı artıra bilmek için bu konuda en önemli ayağı ulaşılabilirlik adına havalimanı olduğunu vurguladı.

Sarıfakıoğulları, Yaylaların en verimli şekilde kullanılması gerektiğini ve imar planlarının bu konunun gelişimi için hazırlandığını bu sayede daha sürdürülebilir daha ayakları yere basan turizm şehrine yakışır dizaynın oluşturulduğu ifade etti.

Sarıfakıoğulları, bölgemizdeki destinasyonların daha ileri noktalara erişilmesi adına rakiplerimizin önüne geçecek faaliyet ve aktivitelere fazlasıyla yer vermenin önemine ve genç kuşaklarla bu pastayı daha çoğaltarak daha çok mesafe almak gerektiğine belirtti.

Konuşmanın ardından Turizm Haftası dolayısıyla ilimiz merkezde ortaokul ve liseler arasında yapılan “Masallarla Giresun” yarışmasında dereceye girenlere ödüllere Vali Sarıfakıoğulları tarafından verildi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ