$ DOLAR → Alış: 7,55 / Satış: 7,58
€ EURO → Alış: 8,80 / Satış: 8,83

Turizm Giresun için öncelikli hedeftir!

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Rize Valiliği ev sahipliğinde gerçekleşen Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın 131. Yönetim Kurulu Toplantısı’na katıldı.

Turizm Giresun için öncelikli hedeftir!
  • 19.08.2020
  • 218 kez okundu
Reklam

Başkan Şenlikoğlu, Kalkınma Ajansı’nın 2020 yılında çıkmış olduğu 3 adet Mali destek Programı kapsamında bölgemizde ve ilimizde başvurusu yapılan projeleri değerlendirdiklerini ifade ederek, çağrılar kapsamında ilimizde önemli sayıda proje başvurusu yapıldığını ve yapılan değerlendirmeler neticesinde başarılı bulunan projelerin geçmeye hak kazandığını belirtti.

“Proje içerikleri genel olarak turizm, restorasyon ve coğrafi işaret belgeli ürünlerin üretimi, pazarlanması ve takibine yöneliktir” diyen Başkan Şenlikoğlu, yaptığı açıklamada, “Turizm ile kalkınmayı öncelikli hedef haline getiren ilimiz ve bölgemiz için önemli derece de katma değer yaratacak projeler geçmeye hak kazandı. Projelerin hazırlanmasında emeği geçen kurumlarımızı tebrik ederim. Kalkınma Ajansımıza da göstermiş olduğu çaba için teşekkür eder, projelerin ilimize ve bölgemize hayırlı olmasını dilerim” ifadelerini kullandı.

Ayrıca toplantıda, bu yıl içinde özel sektöre yönelik, özellikle ihracata dönük yüksek katma değerli ürünlerin üretimi konularında uygulamaya geçirilmesi planlanan destek programı konusunda fikir alışverişinde bulunuldu.

Toplantıya ilimizden Başkan Şenlikoğlu’nun yanı sıra, GTSO Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakımelikoğlu ve Giresun İl Genel Meclis başkanı Ahmet Şahin katıldı.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%