$ DOLAR → Alış: 6,81 / Satış: 6,84
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

Turan: Şehitlerimiz, şeref madalyalarımızdır

Türkiye’de bir ilin sınırları içerisinde başka bir ilin adını taşıyan tek şehitlik olması açısından farklı bir yere sahip olan Giresunlular Şehitliği, Büyük Taarruz sırasında Giresunluların mecburi vatan hizmeti dışında gönüllülük esasıyla kurulan 42. ve 47. Alay’ın kahramanlarının ebedi istirahatgahı olması açısından da ayrı bir anlam ifade ediyor.

Turan: Şehitlerimiz, şeref madalyalarımızdır
  • 05.09.2019
  • 387 kez okundu
Reklam

TBMM İdare Amiri ve İstanbul Milletvekili Hasan Turan Giresunlular Şehitliğinde düzenlenen anma törenlerinin ardından bir değerlendirme yaparak; “Şehitlerimiz boynumuza astığımız şeref madalyalarımızdır. Al bayrağımızdaki yıldızlar, peygamberlerden sonra en yüksek makama erişenlerdir. Onlar bu vatanı, milleti ve dini için canlarını feda ederek üzerine düşeni fazlasıyla yaptılar. Biz ne yaparsak yapalım onların hakkını ödeyemeyiz. Ancak onların aziz hatıralarını yaşatmak, onları anmak ve en önemlisi onları doğru anlamak durumundayız” dedi. Afyonkarahisar Giresunlular Şehitliğinin bugünkü görüntüye kavuşmasında büyük emeği ve yoğun gayretleri olan Hasan Turan yaptığı açıklamada şehitlik için yeni müjdeler verdi. Turan; “Tarih boyunca asla boyunduruk altına girmemiş bir milletin evlatları olarak vatanı, namusu ve dini Mübin için canlarını feda ederek toprağın altında kefensiz giren ecdadımıza ne yapsak azdır” ifadelerini kullandı.

Türkiye’de bir ilin sınırları içerisinde başka bir ilin adını taşıyan tek şehitlik olması açısından farklı bir yere sahip olan Giresunlular Şehitliği, Büyük Taarruz sırasında Giresunluların mecburi vatan hizmeti dışında gönüllülük esasıyla kurulan 42. ve 47. Alay’ın kahramanlarının ebedi istirahatgahı olması açısından da ayrı bir anlam ifade ediyor. Giresun şehitliği uzun yıllar sadece aziz şehitlerimizin naaşlarının ve bakımsız bir binanın olduğu alanken, Hasan Turan’ın Giresun Federasyonu Başkanlığı döneminde başlattığı ve milletvekili olmasından sonrada yakından takip ettiği projeyle bugünkü görünümüne kavuştu. Proje ile şehitliğe çıkan yollar ıslah edildi, Giresun mimarisine uygun bir Kültürevi, mescit, şadırvan, otopark ve diğer sosyal imkanlarla alt ve üst yapı çalışmaları tamamlandı.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ