$ DOLAR → Alış: 7,80 / Satış: 7,83
€ EURO → Alış: 9,23 / Satış: 9,27

Tüm emekçileri Öz Sağlık Sen çatısı altın davet etti

Tüm emekçileri Öz Sağlık Sen çatısı altın davet etti
  • 05.07.2019
  • 638 kez okundu
Reklam

Giresun’da nisan ayında kurulan Kamu ve Özel Sağlık Sosyal Hizmetleri İşçileri Sendikası’nın (Öz Sağlık Sen) 1. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Tek liste ile gerçekleşen genel kurulda, Fatih Öksüz sendikanın genel başkanı seçildi. Öksüz, burada yaptığı konuşmada, dernek ile başlayıp platform ile olgunlaştırdıkları emek mücadelelerini artık yasal zeminler çerçevesinde Öz Sağlık Sen ile sürdüreceklerini söyledi.

Tüm emekçileri Öz Sağlık Sen çatısı altında toplanmaya davet eden Öksüz şunları kaydetti;

“Özellikle Taşerondan Kadroya geçen arkadaşlarımızın toplu sözleşmeye dahil edilmemeleri,%4 zamma mahkum edilmeleri, Tayin taleplerinin karşılanmaması, enflasyon farkının verilmemesi; %70 ihale şartına takıldıkları için Kadro alamayan Taşeron işçilerin mağduriyetleri gibi bir çok sorun çözüm beklerken mevcut sendikaların yetki sende, yetki bende tartışmalarını hayretler içerisinde izliyoruz. Yeni kurulacak olan Konfederasyonumuza katılım sağlama ve Genel merkezimizi ileriki süreçte Ankara’ya taşıma gibi kararlarında alındığı Genel Kurulumuzun tüm işçi kardeşlerimize, çalışma yaşamına hayırlı olmasını temenni ediyor; emekçi kardeşlerimizi sizin sendikanız Öz Sağlık Sen e üye olmaya davet ediyorum.”

Sendikanın yönetim kurulu, Yusuf Şahin, Hüseyin Kahraman, Hakan Alkan, Maviş Şenlikoğlu, Azize Usta, Esra Şahin, Elife Yaman, Emin Akçelik, Ali İhsan Çırak, Hasan Ahmetoğlu’ndan oluştu.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%