giresun üniversitesi Giresun University kerasus giresun gazete giresungazete giresun gazete giresun gazete net Giresun ışık Giresun Işık Gazete Gazete Işık gazetecilik giresun yerel haberler giresunhaber Giresun haber giresun yerel haberler giresun yerel gazete giresunsondakika giresun sondakika kazaolay sondakika giresun giresun belediyesi çotanak yeşilbeyaz giresunspor fotoğraf fotoğrafçılık piraziz bulancak dereli keşap espiye yağlıdere şebinkarahisar tirebolu alucra espiye bulancak camoluk şebinkarahisar tirebolu alucra espiye bulancak keşap
DOLAR
13,4594
EURO
15,2492
ALTIN
797,44
BIST
1.910,29
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Giresun
Yağmurlu
4°C
Giresun
4°C
Yağmurlu
Çarşamba Hafif Yağmurlu
6°C
Perşembe Az Bulutlu
2°C
Cuma Çok Bulutlu
5°C
Cumartesi Çok Bulutlu
5°C

TÜLAY TAHMAZ’A GÜVEN DUYULDU

TÜLAY TAHMAZ’A GÜVEN DUYULDU

İstanbul Bayrampaşa Giresunlular Derneği’ (BAYGİDER) nin 3. olağan kongresi Bayrampaşa Belediyesi Kültür Merkezi’nde yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. BAYGİDER’in kongresi ilgi odağı oldu.
Divan başkanlığını Mehmet Halil Hayta, divan katipliklerini Sonay Tahmaz Kaleci ve Mahmut Poşul’un yaptığı kongrede seçime tek listeyle gidildi, mevcut Başkan Tülay Tahmaz’ın divana ve genel kurula sunduğu liste oybirliği ile seçilerek güvenoyu aldı.
Yönetim ve denetim kurul raporlarının okunarak genel kurulun onayına sunuldu ve ayrı ayrı ibra edildi.

SUNUM MUSA ADA’DAN…

Musa Ada’nın sunumu ile gerçekleşen genel kurul sonunda Yılmaz Turan verdiği konserle davetlileri büyüledi. Birbirinden güzel Giresun türküleri, horan ve kemençe ile yorgunluk atanlar da oldu.
BAYGİDER Başkanı Tülay Tahmaz yaptığı konuşmada derneğin amaçlarından, faaliyetlerinden ve ilkelerinden söz ederken önemli vurgular yaptı.

TAHMAZ: PROJELERİMİZ DEVAM EDECEK

Oylamanın ardından genel kurula hitaben konuşma yapan İstanbul Bayrampaşa Giresunlular Derneği Başkanı Tülay Tahmaz, derneğin kuruluşundan itibaren gerçekleştirdikleri projeleri ve dernek olarak yer aldıkları sosyal sorumluluk projelerinden söz etti.
Mesleklerinin zirvesinde bulunan Giresunlu hemşehrileriyle sürekli istişarede bulunduklarını ve onlarla bir danışma meclisi kurduklarını belirten Tahmaz, mesleki alanlarında uzmanlaşmış olan Giresunlularla gerçekleştirdikleri konferanslarına da devam edeceklerini müjdeledi.
İstanbul Bayrampaşa Giresunlular Derneği’nin kurulmasında, dernek merkezinin açılışında ve sonrasında desteklerini esirgemeyen tüm hemşehrilerine teşekkürlerini ileten Başkan Tahmaz, Giresunlular olarak birlik ve beraberlik içerisinde yürütecekleri çalışmaların da daha yüksek bir katma değer yaratacağının altını çizdi.
Kongreye katılıp kendilerine güvenen herkese teşekkürlerini ileten BAYGİDER Başkanı Tülay Tahmaz, “Kuruluşunu beraber gerçekleştirdiğimiz arkadaşlarımızla yola devam ediyoruz. Hizmetlerimize ilk günkü aşkla devam edeceğiz” dedi.

MAMAŞOĞLU, BAYGİDER’İN FARKINDALIĞINI ANLATTI

BAYGİDER’in kuruluşundan bu yana genel faaliyetlerini, yapmak istediklerini, başkan Tülay Tahmaz’ın bir takım kaptanı olduğunu belirten Giresun Dergisi İmtiyaz Sahibi, Genel Yayın Yönetmeni ve BAYGİDER’in Danışma Kurulu Üyesi Gazeteci Remzi Mamaşoğlu yıllarca gazetecilik ve cemiyetçilik yaptığını ve bu işin içinden geldiğini belirterek neden BAYGİDER’de Tülay Tahmaz’la birlikte aynı çatı altında bu ailenin içinde yer aldığını tecrübeleriyle anlattı.

KONUŞMACILARDAN BAYGİDER’E ÖVGÜLER YAĞDI

Ak İstanbul Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Hasan Turan, Ak Parti Giresun Milletvekili Av. Sabri Öztürk, CHP İstanbul Milletvekili Emine Gülizar Emecan, Bayrampaşa Kaymakamı Osman Aslan Canbaba, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atilla Aydıner, CHP Bayrampaşa Belediye Başkan Adayı Remzi Albayrak, Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir belediye Başkan Adayı Necdet Gökçınar duygu ve düşüncelerinde BAYGİDER’in yaptığı çalışmalardan övgüyle söz ederek, genel kurula olan ilgiden memnuniyet duyduklarını söylediler. Konuşmacılar BAYGİDER’in çalışmalarını takip ettiklerini, fark edilen ve fark yaratan çalışmalarıyla Bayrampaşa’ya ve Giresun’a hizmet ettiğini ifade ettiler.
Giresun Milletvekili Sabri Öztürk Giresun Milletvekili olarak neden bugün burada olduğunun altını çizdikten sonra Giresun adına kurulmuş sivil toplum kuruluşları arasında BAYGİDER’in hizmetlerindeki farklılığından kaynaklandığını söylemesi üzerine salonda alkış sesleri yükseldi. Milletvekili Öztürk, bu vesileyle Tülay Tahmaz ve beraberindeki ekip arkadaşlarını yaptığı hizmetleri nedeniyle kutladı ve bundan sonraki çalışmalarında da başarılar diledi. Öztürk, konuşmasının satırbaşları arasında 1950’li ve 1960’lı yıllarda köyden kente göçün verdiği süreç içerisinde kurulan Giresun derneklerinin birlik, beraberlik ve memleket hasreti ile olan aidiyet duygularından söz ederek yaptığı faaliyetlerin o yıllardaki önemine vurgu yaptı. Ardından günümüzde derneklerimizin faaliyetlerinde bir değişime ve dönüşüme ihtiyaç duyduğunu belirtti. Bu bağlamda BAYGİDER’in bu değişim ve dönüşüm çerçevesinde yürüttüğü projelerle, panel ve eğitim seminerleriyle geçmişi de unutmayarak yarattığı hizmetlerin anlamı ve öneminin burada daha iyi anlaşıldığını konuklarla paylaştı. Kongre sonrası Milletvekili Öztürk’ün yaptığı tespit ve değerlendirmelerin analizini yapıldı.
Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, konuşmasının satırbaşları arasında; “Seçim bölgem Giresun ne işim Bayrampaşa’da diyebilirsiniz. İstanbul Bayrampaşa Giresunlular Derneği buraya gelmemizi o kadar hak ediyorlar ki hamdolsun onun için buradayız. Alkışlıyorum Tülay Tahmaz hanımı ve yol arkadaşlarını. Fark yaratan bir sivil toplum kuruluşu BAYGİDER. Daha önceki muhtelif programlarını da gelmiştik. Orada Hemşehri Dernekleri ve Diğer STK’ların dönüşümü programını konuşmuştuk.
İstanbul Milletvekili Emine Gülizar Emecan’da konuşmasında BAYGİDER’in ve başkanlığını yapan Tülay Tahmaz ile çalışma arkadaşlarının Giresun dernekleri arasında yarattığı sinerjiden söz ederek tebrik etti.
İstanbul Milletvekili TBMM İdare Amiri Hasan Turan’da anekdotlarla konuşmasını sürdürdü, Başkan Tülay Tahmaz ve çalışma arkadaşlarını kutladı.

BAYGİDER GENEL KURULU İLGİ ODAĞI OLDU KİMLER KATILDI?

Ak Parti İstanbul Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Hasan Turan, Ak Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, CHP İstanbul Milletvekili Emine Gülizar Emecan, Bayrampaşa Kaymakamı Osman Aslan Canbaba, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atilla Aydıner, MHP MKYK Üyesi Giresun damadı Yüksel Kaleci, Ak Parti Bayrampaşa ilçe Başkanı Ersin Saçlı, CHP Bayrampaşa Belediye Başkan Adayı Remzi Albayrak, Saadet Partisi İBB Başkan Adayı Necdet Gökçınar, Saadet Partisi Bayrampaşa Belediye Başkan Adayı İsmail Acar, Bankacılık ve Finans sektörünün duayen isimlerinden biri Halk Bankası Yönetim Kurlu Üyelerinden Yunus Karan, Bayrampaşa Bağımsız Belediye Başkan Adayı Mehmet Küçükçömen, Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Tahmaz, İBB Hukuk Müşaviri Yaşar Parlak, Eğitim camiasının deneyimli ve tecrübeli yöneticilerin Halil Asilsoy, Giresun Vakfı eski başkanlarından işadamı Mehmet Karamustafaoğlu, Ülkü Evleri Vakfı Genel Başkanı Sonay Tahmaz Kaleci, Giresun Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı işadamı Muhterem Memiş, Giresunspor eski başkanlarından işadamı Osman Çırak, Giresunspor eski Yönetim Kurulu Üyelerinden işadamı Cevat Korkmaz, Gaziosmanpaşa Giresunlular Derneği Başkanı Mehmet Halil Hayta, Sultangazi Giresunlular Derneği Başkanı Şaban Durdu, Eyüp Giresunlular Derneği Başkanı İsa Kayış, Sarıyer Giresunlular Derneği Başkanı Mustafa Civek, Bayrampaşa Trabzonlular Derneği Başkanı Mustafa Sarı, Bulancak Federasyonu eski başkanlarından Fahrettin Henden, Pirlepeliler Derneği Başkanı Süleyman Bilge, Bayrampaşa Gostivalılar Derneği Başkanı İlker Türkoğlu, Bulancak Şeyhmusa Köyü Derneği Başkanı Aytaç Akkaya, Bulancak Burunucu Köyü Derneği Başkanı Haşim Tüysüz, Eynesil İshaklı Köyü Derneği başkanı Güngör Bodur, CANDEF Kurucu Başkanı İsmail Suaydın, Büyük Osmanlı Derneği Başkanı Soner İbiç, Bayrampaşa Ülkü Ocakları Başkanı Şahin Serbest, işadamı ve Sultangazi Giresunlular Derneği eski başkanlarından Mustafa Kendir, Batlamalılar Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri Şahin Turan, Kaya, Giresun derneklerine ve cemiyetlerine uzun yıllar hizmet veren Tirebolu Danışman Köyü Derneği eski Başkanı Mehmet Kuzu, Giresun Federasyonu eski Teşkilat Başkanı ve Yönetim kurulu Üyelerinden Abdullah Akgün, Kartaltepe Mahallesi Muhtarı Mustafa Onur, İBB Meclis Üyesi Fettah Dindar, Ak Parti Bayrampaşa Belediye Meclis Üyesi adayları Ahmet Tüfekçi, Ali Hacınosmanoğlu, Cumhur İttifakı Eyüp Belediye Meclis Üyesi Adayı Serkan Cihan, İBB Meclis Üyesi Adayı Fethi Dindar, CHP Bayrampaşa Belediye Meclis Üyesi Adayı Nihat Terzi, İBB Yeşilpınar Mahallesi Muhtar Adayı Gönül Eşkünoğlu, Bayrampaşa Yıldırım Mahallesi Muhtar Adayı Adnan Licina, Gazeteciler Murat Aydın, Zeki Al, Ethem Bakar, Osman Yiğit ile daha ismini sayamayacağımız iş, sanat, siyaset, bürokrasi ve medya dünyasından isimler kongreye katılarak büyük ilgi gösterdiler.

YENİ YÖNETİM KURULU OLUŞTURULDU

  1. Olağan Genel Kurulu sonucunda İstanbul Bayrampaşa Giresunlular Derneği’nin (BAYGİDER) yönetim kurulu şu şekilde oluştu:

BAYGİDER Yönetim Kurulu
Asil Üyeler:

Tülay Tahmaz, Kadir Ada, Mehmet Öztürk, Bahtiyar Memi, Zeynep Büşra Tahmaz, Recep Asilsoy, Zeynep Hıdır, Yaşar Parlak, Halil Asilsoy, Nuri Karaöz, Adem Kocamanoğlu.

BAYGİDER Yönetim Kurulu
Yedek Üyeler:

Halil Güzel, Zeki Parlak, Şinasi Durkan, Ayşe Dada Yılmaz, Hasan Kuzu, Cengiz Fison, Mustafa Deniz Ayar, Levent Gür, Dilaver Duman, Mebra Yılmaz, Furkan Karahan.

Denetleme Kurulu
Asil Üyeler:

Mustafa Kukal, Zeki Tosunoğlu, Kenan Aygün.
Denetleme Kurulu

Denetim Kurulu Yedek Üyeler:

Emin Özkaya, Salim Çatal, Hamdi Akyıldız.

DANIŞMA KURULU:

Yunus Karan, Prof. Dr. İbrahim Balcıoğlu, Dr. Reşat Bahat, Mehmet Karamustafaoğlu, Mehmet Asilsoy, Haldun Domaç, Musa Ada, Sonay Kaleci, Murat Aydın, Remzi Mamaşoğlu.

Kaynak: Remzi Mamaşoğlu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.