$ DOLAR → Alış: 6,75 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,66 / Satış: 7,69

TÜGVA GÖRELE TEMSİLCİLİĞİ YENİ BİNASINDA

TÜGVA GÖRELE TEMSİLCİLİĞİ YENİ BİNASINDA
  • 18.10.2018
  • 447 kez okundu
Reklam

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Görele İlçe Temsilciliği yeni binası törenle açıldı.

Törende konuşan TÜGVA Görele İlçe Temsilcisi Ceyhun Takır, gazetecilere yaptığı açıklamada, amaçlarının gençliğin eğitim, sosyal, fiziksel ve manevi gelişimlerini gözeterek, kendini devamlı geliştiren, kültürel birikime, tarihine ve inancına önem veren, yenilikçi ve nitelikli gençlerin oluşumuna katkı sağlamak olduğunu söyledi.

Takır, medeniyeti yeniden ihya ve inşa edecek nesiller yetiştiren bir vakıf olma yolunda hep birlikte çalışacaklarını belirtti.

TÜGVA Giresun İl Temsilcisi Muhammed Anıl Kaya ise, TÜGVA’nın,  Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın görüşleriyle kurulduğunu ifade ederek,”TÜGVA, gençliğin sosyal, fiziksel, zihinsel, ruhsal ve manevi gelişimlerini gözeterek, kendini devamlı geliştiren, kültürel birikime önem veren, yenilikçi ve nitelikli insan kıymetinin oluşumuna katkı sağlamak amacıyla kurulan bir vakıftır. Bizler kurulduğumuz günden itibaren çeşitli faaliyetlerde bulunup, çeşitli çalışmalar yaptık.” dedi.

Kaya, vakfın ana temasının her zaman iyiye, ahlaki davranışa biraz daha katkıda bulunmak, katkıda bulunacak gençler yetiştirmek olduğuna işaret ederek, şöyle konuştu:

“Ben bu vakfın Görele’ye kazandırılmasında emeği gecen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. İnşallah bu vakıf Görele için güzel faaliyetlere, güzel işlere imza atacağı kanaatindeyim.”

Görele Belediye Başkanı Tolga Erener ise, TÜGVA’nın başarılı işlere imza attığına dikkat çekerek,”Önemli olan bu vakfı buraya açmak değil, bunu sürdürebilmek, geliştirerek büyütebilmek. Son zamanlarda özellikle gençler üzerinde kuranı kerimden, İslamiyet’ten ayrı bir gençlik yetiştirmek gibi oyunlar var. Bunu biz ne kadar konuşursak, konuşalım düzeltemeyiz. Kökümüzün, nefsimizin sağlam olması lazım. Arkadaş arkadaşın rehberidir. Birbirimize sahip çıkıp, sıkı sıkı birbirimize sarılmalıyız. Burası gelişip, büyüyecekse bu sizin sayenizde, buraya sahip çıkmanızla alacaktır.”diye konuştu.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ