$ DOLAR → Alış: 7,55 / Satış: 7,58
€ EURO → Alış: 8,80 / Satış: 8,83

TÜGVA BULANCAK TEZHİP KURSU BAŞLIYOR

TÜGVA BULANCAK TEZHİP KURSU BAŞLIYOR
  • 01.12.2018
  • 1.074 kez okundu
Reklam

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Bulancak İlçe Temsilciliği Eğitim Koordinatörlüğü bünyesinde başlayacak olan Geleneksel Türk Süsleme Sanatları Tezhip Kursu Bulancak’ta başlıyor.

Bulancak Halk Eğitimi Merkezi işbirliği ile Tügva Bulancak vakıf binasında hanımlara yönelik başlayacak olan Tezhip Kursu’nun kayıtları Bulancak Halk Eğitimi Merkezi ve TÜGVA Bulancak vakıf binasına başvurularak kayıt olunabilecek.

TÜGVA Bulancak İlçe Temsilcisi Ubeydullah Göktekin yaptığı açıklamada “TÜGVA olarak bizler hayatın her alanında faaliyetler gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Özellikle geleneklerimize bağlı, medeniyet kodlarımıza uygun projelerle yeni nesil gençliği buluşturmak en önemli arzumuzdur. Bu kapsamda Bulancak Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğümüz ile yaptığımız olumlu görüşmeler neticesinde ilçe vakıf binamızda haftasonu gündüz saatlerine denk gelecek şekilde Tezhip Kursu başlatacağız. Tezhip Sanatı medeniyetimizin ne kadar naif, ne kadar kusursuz ne kadar görsel olduğunun en önemli belirtisidir. Unutulmaya yüz tutmuş sanatlar olarak bilinen Geleneksel Türk Süsleme Sanatlarını ilçemizde yaşatmaya devam edeceğiz. Bu nokta bizlere ilk günden beri desteklerini esirgemeyen, projelerimize kapılarını açan Bulancak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne ve Bulancak Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne teşekkür ederim.” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%