$ DOLAR → Alış: 8,30 / Satış: 8,34
€ EURO → Alış: 9,69 / Satış: 9,73

TSO-GESOB: OSMAN AĞA KIRMIZI ÇİZGİMİZ

TSO-GESOB: OSMAN AĞA KIRMIZI ÇİZGİMİZ
  • 16.05.2019
  • 737 kez okundu
Reklam

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu ve Giresun Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Ali Kara, Giresun uşakları ve Topal Osman Ağa’nın bu ülkenin kahramanları olduğunu belirterek, Osman Ağa’yı hedef alan Pontus senaryolarına tepki gösterdiler. GTSO Başkanı Çakırmelikoğlu, Topal Osman Ağa üzerinden algı oluşturmak isteyenlerin asıl amaçlarının, ülkemiz üzerine çöreklenmek olduğunu kaydetti. GESOB Başkan Kara, “Şehitlerimizin kanını sızlatmayacağız. Ağamıza ve milli kahramanlarımıza canımız bahasına sahip çıkacağız” dedi.

Giresun TSO Başkanı Çakırmelikoğlu, Giresun Uşakları ve Topal Osman Ağa’yı hedef alan Pontus yalanı etkinliği üzerine bir açıklama yaptı. Çakırmelikoğlu, Misak-ı Milli sınırlarının korunması ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu aşamasında kritik görevler üstlenmiş olan 42. ve 47. Gönüllü Alayları ile düşmana karşı birçok cephede savaşmış Giresun Uşakları ve Topal Osman Ağa’nın bu ülkenin gizli kahramanları olduğunu ifade etti. Çakırmelikoğlu, “Sözde Pontus yalanıyla Giresun Uşakları ve Topal Osman Ağa üzerinden algı oluşturmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti’nin iç ve dış düşmanları tarafından 18 Mayıs 2019 tarihinde Ankara’da yapılmasının planlandığını öğrendiğimiz “Pontus Soykırımı 100.Yılı Belgeseli ve Konferansı” en hafif tabir ile ülkemizin birlik ve bütünlüğüne vurulmak istenen bir darbedir. Özetle sözde Rum Soykırımı yalanı ile ülkemiz üzerine çöreklenmek isteyenlerin bir oyunudur” dedi.

Çakımelikoğlu, Topal Osman ve Giresun Uşakları’nın Kurtuluş Savaşı öncesi ve sonrasında ülkemizin bağımsızlığı noktasında ki mücadelesinin asla unutulamaz olduğunu belirterek şunları söyledi;

“Kurtuluş savaşı döneminde dış mihraklar tarafından Doğu Karadeniz Bölgesi’nde beslenen ve yüzyıllarca kardeşçe yaşamış toplulukların arasına nifak sokan Rum Çetelerini bozguna uğratan ve ülkemizin bölünmesinin önüne geçen Yarbay Topal Osman ve silah arkadaşlarının katil ve soykırımcı gibi gösterilmek istenmesini kabul etmeyeceğimiz gibi sürece sessiz kalmamızda söz konusu olamaz. Özellikle bu tür eylemlerin Türkiye Cumhuriyeti’nin başkentinde planlanmasını tasvip etmediğimizi, aksi takdirde böyle bir hain programın ülkemizin birlik ve bütünlüğü için canlarını hiçe sayan tüm şehit ve gazilerimizin kemiklerini/yüreklerini sızlatacağını hatırlatmak isteriz. Yalan yanlış bilgiler ile Giresun Uşakları ve Topal Osman Ağa’nın katil gösterildiği film ve konferansların Türkiye Cumhuriyeti sınırları başta olmak üzere Dünya’nın neresinde olursa olsun bu tür bir algı ile kamuoyuna servis edilmek istenmesini bir bütünün parça senaryosu olarak görmekteyiz. Bu çerçevede sürece dahil olan bilinçli yada bilinçsiz özgürlük eylemleri kisvesi altında, yalan-yanlış senaryolar içeren konferans ve film organizasyonlarının bir an önce durdurulmasını ve ivedilikle gerekli yasal işlemlerin başlatılmasını bekliyor, ayrıca süreci yakından takip etmekte olduğumuzu kamuoyuna saygılarımızla ifade etmek istiyorum.”

“AĞAMIZA VE MİLLİ KAHRAMANLARIMIZA CANIMIZ BAHASINA SAHİP ÇIKACAĞIZ”

GESOB Başkanı Kara ise, ülkemizde son yıllarda milli birlik ve manevi değerlere saldırıların alabildiğince arttığına dikkat çekerek, hain ve bölücü uygulamaya müsaade edilmemesi için ilgililere çağrı yaptı. Milli kahramanların milletçe sahiplenilerek bu şer güçlere gereken cevabın verilmesini isteyen Kara, “Giresunlular olarak Devlet yetkililerine sesleniyoruz Osman Ağa ve onun gibi Milli Kahramanlarımızın isimlerinin yapılmakta olan ve yapılacak Kamu Kurumlarına verilerek hainlere gereken cevabın verilmesini haklı olarak bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Kara, Osman Ağa’ya canları bahasına sahip çıkacaklarının altını çizerek,

“Milletimizin istiklal mücadelesinde ki iman gücünü test etmeye çalışan bu hainler öncelikle yöresel, Kahramanlarımıza milli ve manevi değerlerimize aklı sıra akademik yollarla, televizyon yarışmaları yolu ile gazete ve dergiler de köşe yazıları ile hain emellerini masumlaştırmaya çalışarak beyin yıkama metodu uygulamaktadırlar. Bir ülkenin milli ve manevi değerlerine sinsice saldırılarla halkın davranışlarını test etmeye yönelik hareketlerde tepki ve reaksiyona karşı metotlarını işletmek bu hainlerin başlıca taktikleridir. Son zamanlarda istiklal mücadelesin de vatani görevlerini yerine getirenlerin dışında14-18 yaş arası gençleri organize edip Türkiye Cumhuriyeti tarihinde 2 gönüllü alay kurup vatanı ve mukattesatı için cepheden cepheye koşan ülkemizin kurtuluşunda çok önemli bir konumu olan Milis Yarbay Osman Ağa’yı itibarsızlaştırmaya yönelik faaliyetlerin giderek arttığını üzülerek ve ibretle görmekteyiz. Bunun en son örneği bizce fetö uzantısı bir proje olan Pontus Soykırımının 100. Yıl dönümü bahanesi ile hazırlanan Osman Ağa belgeselinin 18 Mayıs 2019 günü Ankara’da gösteriye sunulmaya çalışılmasıdır. Bir kez daha tüm hainlere seslenmek istiyoruz. Giresunlular olarak Osman Ağa ve silah arkadaşlarına karşı başlatılan bu çirkin ve itibarsızlaştırma hareketine asla fırsat vermeyeceğiz. Şehitlerimizin kanını sızlatmayacağız. Ağamıza ve Milli Kahramanlarımıza canımız bahasına sahip çıkacağız” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%