$ DOLAR → Alış: 7,62 / Satış: 7,65
€ EURO → Alış: 8,95 / Satış: 8,98

TSO: Cumhurbaşkanımızdan müjdeler bekliyoruz!

Giresun TSO Başkanı Çakırmelikoğlu, siyasetçi ve bürokratlarla istişare içerisinde takip edilen projelerin aşama aşama yatırıma dönüşmesinin Giresun’un ekonomik ve sosyal kalkınmasına büyük katkı sağladığını kaydetti. Çakırmelkoğlu, önümüzdeki aylarda Giresun’a gelmesi planlanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan başta güney çevre yolu ve demiryolu projeleri olmak üzere yeni yatırımlarla ilgili müjde beklediklerini bildirdi.

TSO: Cumhurbaşkanımızdan müjdeler bekliyoruz!
  • 27.08.2019
  • 709 kez okundu
Reklam

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sonbaharda Giresun’a yapacağı ziyaret şimdiden heyecan yarattı. Giresun İş dünyası Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Giresun yeni yatırım müjdeleri bekliyor. Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Karadeniz Bölgesi’nde yer alan illere yönelik son dönem ziyaretlerinde kamu yatırımları hakkında yaptığı açıklamaların ülkemizin her dönem sigortası olarak ifade edilen bölgemiz adına müjde niteliğinde olduğunu ifade etti. Çakırmelikoğlu, “Güney Çevre Yolunun önemi ve aciliyeti ihale aşamasına gelene kadar Odamız tarafından ilgili mercilere izah edilmiştir. İlimiz adına, Giresun Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde yıllardır takip edilen ve yatırım ihalesi beklenenGiresun Güney Çevre Yolu gibi büyük yatırımlarında bu yıl içerisinde Cumhurbaşkanımız tarafından müjdelenmesini arzu etmekte ve sonbaharda ilimize yapılması planlanan seyahatte açıklamasını beklemekteyiz” dedi.

“İlk etapta TMO üzerinden alımı kararlaştırılan ve 17 TL gibi bir taban fiyat ile bölgenin stratejik ürünü fındığa sağlanan desteğin ardından illerin yatırımlarına yönelik müjdeler veren Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan’ın Trabzon’da yaptığı açıklamada ifade edilenYatırım Adası ve Cazibe Merkezi Projesini bölgemizin geneline fayda sağlayacak bir proje olarak görmekte ve bu müjdeli yatırımdan dolayı memnuniyet duymaktayız” diye Çakırmelikoğlu şunları belirtti;

“Lobi çalışmaları çerçevesinde ilimizde yakın zamanda tamamlanan ve yatırımcılara hizmet vermeye başlayan 2.OSB’nin hayata geçmesi konusunda Odamız tarafından gerekli destek verilmiştir.Giresun Güney Çevre Yolu Projesi gibi şehrimizin doğu bölgesine 3. Organize Sanayi Bölgesinin kurulması, Giresun’u iç bölgelere en sağlıklı ve kısa ulaşımını sağlayacak Giresun-Dereli-Şebinkarahisar-Sivas yolu standartlarının yükseltilerek uluslararası yol ağına alınması, yine Tirebolu’dan Trabzon’a uzanması planlanan demiryolunun Giresun Limanı ile entegreli hale getirilmesi ve aynı doğrultuda Samsun-Sarp Demiryolu Projeleri Giresun Ticaret ve Sanayi Odası’nın takibindedir. Konumu itibarıyla stratejik öneme sahip Giresun ilinin doğu batı doğrultusu kadar önemli kuzey-güney aksında da ulaşım ve yatırımda büyüyebilmesi adına yürütülen çalışmaların Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından yakın zamanda müjdeleneceğine inanmaktayız. Bu doğrultuda komşunun kazanımlarını hiçbir zaman bir kıskançlık edasıyla karşılamadığımız gibi, bölgeye yapılacak her yatırımın bölgemiz ve ülkemizin kalkınmasına fayda sağlayacağını bilmekteyiz.

Yine yatırımı tamamlanan ancak eksikleri bulunan birçok kamu yatırımı ile ilgili görüşmeler yapılmaktadır. Bu çerçevede Ordu-Giresun Havalimanı yatırımında uçuş sayısı noktasında yaşanan sorunlar üzerine Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı’ya yönelik Sayın Valimiz Harun Sarıfakıoğulları ile birlikte yapılan ziyaret ile olumlu çözüm üretilmiş ve kamuoyu ile paylaşılmıştır.”

Çakırmelikoğlu açıklamasının sonunda, “Giresun Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde siyasetçilerimiz ve bürokratlarımız ile istişare halinde takip edilen projelerimizin aşama aşama yatırıma dönüştüğünü, bu projelerin ilimizin ekonomik ve sosyal kalkınmasına katkı sağlayacağını görmekteyiz. Fakat bu tür mega yatırımların kamuoyuna müjdelenmesi noktalarında yetkili mercilerin inisiyatifine de Giresun Ticaret ve Sanayi Odası adına özen gösterdiğimizi vurgulamak isteriz” ifadelerine yer verdi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ