$ DOLAR → Alış: 8,02 / Satış: 8,06
€ EURO → Alış: 9,49 / Satış: 9,52

TRAVMA RALLİSİNDEN DERECEYLE DÖNDÜLER

TRAVMA RALLİSİNDEN DERECEYLE DÖNDÜLER
  • 10.05.2019
  • 651 kez okundu
Reklam

Gazi Üniversitesinde bu yıl 5.’si düzenlenen ve öğrencilerin ilk yardım esnasındaki becerilerini sergiledikleri “Tralli Travma Rallisi”nde, GRÜ öğrencileri iki alanda dereceye girerek önemli bir başarı elde ettiler.

Gazi Üniversitesinin Gölbaşı yerleşkesinde düzenlenen yarışmaya 17 üniversitenin ilk ve acil yardım programında eğitim gören 152 öğrenciden oluşan 38 ekip katıldı. Yarışmaya 3 ekip ile katılan GRÜ Şebinkarahisar Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü,  İlk ve Acil Yardım Programı öğrencileri, Çocuk İleri Yaşam Desteği  etabında 2.’lik, Dar Alan Yaralı Kurtarma etabında da 3.’lük elde ettiler.

Öğr. Gör. Olcay Karaoğlu ve Yakup Akkoyun gözetiminde yarışmaya katılan öğrencilerimiz, yüksekten düşme, tiraj, araç içi trafik kazası, dar alanda acil yardım, ileri yaşam desteği ve bilgi etapları dahil 9 etapta, zaman ve stres faktörüyle de baş ederek hızlı bir şekilde tanı koyma ve hastalara müdahale edebilme konusunda kendilerini sınama imkanı buldular.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%