$ DOLAR → Alış: 6,69 / Satış: 6,71
€ EURO → Alış: 7,22 / Satış: 7,25

TMO, 2 Mart’ta fındık satışına başlıyor!

Stokundaki fındıkları elinden çıkarmak isteyen TMO, 1 Mart 2020 tarihinden itibaren 20.50 liradan satışa başlayacak.

TMO, 2 Mart’ta fındık satışına başlıyor!
  • 19.02.2020
  • 601 kez okundu
Reklam

TMO’nun resmi internet sitesinden yapılan açıklamada şunlara yer verildi; “Kurumumuz stoklarında bulunan kabuklu fındıkların ülkemiz ve bölge ekonomisine katkı sağlaması bakımından satışa açılması uygun görülmüştür.

Fındık ihracatımızın kesintiye uğramaması ve tarımsal ihracatımıza çok önemli bir katkı sunan fındık ürünümüzün değerlendirilmesi bakımından stoklarımızda bulunan 2019 yılı mahsulü kabuklu fındıklar %50 sağlam iç fındık esasına göre 02 Mart tarihinden itibaren KDV hariç olmak üzere peşin bedel mukabilinde satışa açılacak olup satış fiyatlarımız; Levant kalite kabuklu fındıklar   20,50 TL/kg, Giresun kalite kabuklu fındıklar 21,00 TL/kg, Sivri kalite kabuklu fındıklar 20,00 TL/kg, Numune talep edilmesi halinde numune fiyatı 25,00 TL/kg ‘dır. Satışlar; Peşin Sözleşmeli şeklinde yapılacaktır.

Satış miktarlarımız aylık azami 20 bin ton ve fiyatlarımız aylık olarak belirlenecektir. Açıklanan fiyatlarımız 31 Mart 2020 tarihine kadar geçerlidir.

Firmalar talep miktarlarını ürün almak istedikleri Şube Müdürlüğümüze yazılı olarak bildireceklerdir.

Satışlar; Trabzon, Giresun, Ordu, Samsun ve Derince Şube Müdürlüklerince yapılacak olup bilgi alınabilecek Şube Müdürlüklerimizin irtibat bilgileri aşağıda yer almaktadır.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ