$ DOLAR → Alış: 7,75 / Satış: 7,78
€ EURO → Alış: 9,02 / Satış: 9,06

Tirebolu Lisesi İçin İlk Adım Atıldı!

Tirebolu Lisesi İçin İlk Adım Atıldı!
  • 03.07.2019
  • 817 kez okundu
Reklam

İl Genel Meclisi Üyesi Ömer Cebeci ve arkadaşları tarafından Meclise Tirebolu Lisesi’nin tekrar açılması yönünde verilen önerge onaylandı ve yürürlüğe konuldu…

Tarihi Tirebolu Lisesi’nin tekrar açılması konusunda İl Genel Meclisi’ne verilen önerge onaylandı ve yürürlüğe konuldu. İl Genel Meclisi Üyesi Ömer Cebeci ve arkadaşları tarafından Meclis Başkanlığı’na sunulan önerge, İl Genel Meclisi’nin 1 Temmuz Pazartesi günü yaptığı toplantıda gündeme alınarak, oybirliğiyle kabul edildi.

Bilindiği gibi, bir süreden beri kapalı olan ve kaderiyle baş başa bırakılan Tirebolu Lisesi’nin, tekrar açılarak nitelikli bir lise haline getirilmesi yolunda Yeniköy Mahallesi Muhtarı Osman Altay ve mahalle sakinlerinin talebi, CHP’li İl Genel Meclisi Üyesi Ömer Cebeci’ye aktarılmıştı. Bunun üzerine harekete geçen ve kapsamlı bir rapor hazırlayan Cebeci, konuyu geçtiğimiz ay Meclis gündemine taşımıştı.

İl Genel Meclisi’nin Haziran ayında yapılan ilk oturumunda ele alınan konu, üyelerin oy birliği ile görüşülerek, karara bağlandı ve Tirebolu Lisesi’nin yeniden eğitime kazandırılması yönünde ilk adım atıldı. Tirebolu Lisesi hakkında Ömer Cebeci ve arkadaşları tarafından hazırlanan rapor, İl Genel Meclisi’nce onaylanarak yürürlüğe konuldu. İl Genel Meclisi’nde alınan bu karar, Tirebolu’da ve eğitim camiasında büyük memnunluk yaratırken; konu hakkında sosyal medya üzerinden bir mesaj yayınlayan Yeniköy Mahallesi Muhtarı Altay, başta Tirebolulu İl Genel Meclisi Üyesi Ömer Cebeci olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ettiğini bildirdi.

Haber: Mahmut Bora

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%