$ DOLAR → Alış: 7,53 / Satış: 7,56
€ EURO → Alış: 8,92 / Satış: 8,96

TİREBOLU BELEDİYESİ’NE ÖDÜL

TİREBOLU BELEDİYESİ’NE ÖDÜL
  • 26.10.2018
  • 772 kez okundu
Reklam

32 üye belediyenin 91 projeyle başvurduğu ve bu yıl onuncusu düzenlenen Sağlıklı Kentler Birliği 2018 Sağlıklı Şehirler En İyi Uygulama Ödülleri yarışmasında Sağlıklı Yaşam Kategorisinde katıldığı “Tirebolu Bezi; Sürdürülebilir Sağlıklı Yaşam İçin Üretiliyor” projesi ödül almaya hak kazandı.

Tirebolu Bezi Projesi’ne daha önce de İzmir’de 9 Eylül Üniversitesi ve Yaşayan Şehirler Platformu tarafından 2017 yılında “Yaşatan Şehirler” kategorisinde ödül verilmişti. Aynı projeye bu kez Sağlıklı Kentler Birliği tarafından ikinci ödül verilmiş oldu.

Ödülü Sağlıklı Kentler Birliği Başkanı ve Antalya Büyük Şehir Belediye Başkanı Menderes TÜREL, ekibiyle birlikte törene katılan Belediye Başkanımız Abdullah KARABIÇAK’a takdim etti.

Belediye Başkanımız Abdullah Karabıçak  “İlmek İlmek Genç Eller” projesiyle özellikle yöreye özgü el sanatlarının yeniden ortaya çıkarılması ve geliştirilmesini hedefliyoruz. Tirebolu Bezi projesini hayata geçirerek, ısırgan lifinden ‘Tirebolu Bezi’ ve doğal boyaların üretimini amaçlıyoruz.  Bu alanda bizleri ödüle layık gören sağlıklı kentler birliğine ve üyelerine teşekkür ediyoruz. Projeyi hayata geçiren ekibimizi bir kez daha yürekten kutluyorum” dedi.

Tirebolu Belediyesi adına ödülü kabul eden Başkan Karabıçak  ”İlçemiz tarihi ve kültürüyle köklü bir geçmişe sahip. Biz de kentin tarihi ve kültürel dokusunu ortaya çıkartmak adına bir süredir yürüttüğümüz çalışmalar doğrultusunda hayata geçirdiğimiz Tirebolu Bezi Projesiyle ilçemizi uluslararası platformlarda tanıtıyoruz.” 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ