$ DOLAR → Alış: 7,57 / Satış: 7,60
€ EURO → Alış: 8,94 / Satış: 8,97

TIĞLI’DAN KABOTAJ MESAJI

TIĞLI’DAN KABOTAJ MESAJI
  • 30.06.2019
  • 403 kez okundu
Reklam

CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı, 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı ile ilgili bir mesaj yayımladı.

CHP milletvekili Tığlı, 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramını kutladı. Tığlı, yayımladığı mesajında, Türkiye’de kurtuluş mücadelesinin ardından kapitülasyonların kaldırıldığını, denizlerde ve limanlarda yabancı gemilere ayrıcalığa son verilerek 1 Temmuz 1926’da da kabotaj hakkının Türk gemilerine verildiğini hatırlatarak,”Kabotaj bayramı ülkemizin büyük bir parçası olan denizlerimizdeki bağımsızlığımızın simgesidir” dedi.

CHP’li Tığlı, mesajında şunları paylaştı;

“Kabotaj bayramı, ulusal kurtuluş ve bağımsızlık savaşımızın denizdeki zaferidir. Türk denizcisinin en büyük bayramıdır. Kabotaj Kanunu ile vatandaşlarımız kendi deniz ve limanlarımızda yük ve yolcu taşıma hakkını elde etmiş, böylelikle Kabotaj Kanunu denizciliğimizin gelişip büyümesinde önemli rol oynamıştır.

Giresun’umuz bir deniz şehridir ve halkımızın denize olan ilgisi, bağı ve sevgisi büyüktür. Ancak uygulanan yanlış politikalarla limanımız işlerliğini kaybetmiş ve amacı dışında kullanılmaktadır. Akp iktidarının, bu konuda, Giresun’umuzun gelişimine katkı sağlayacak adımlar atmasını bekliyoruz.

Bu özel günde başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, tüm silah arkadaşları olmak üzere tüm aziz şehitlerimizi minnetle anıyor, köklü geleneği ve büyük bir tarihi geçmişi olan Türk denizciliğinin gelişiminde emeği geçenlere ve tüm denizcilerimize en içten selamlarımı iletiyor, bütün vatandaşlarımızın ve denizcilerimizin Kabotaj Bayramı’nı kutluyorum.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ