$ DOLAR → Alış: 7,87 / Satış: 7,90
€ EURO → Alış: 9,28 / Satış: 9,32

Tığlı’dan Çanakkale Zaferi Mesajı

Yüce Türk ulusunun bağımsızlık ve özgürlük mücadelesi olan ve dünya savaş tarihine zaferle yazılmış destanını anlatan Çanakkale Savaşı, binlerce kahramanımızın şehit olduğu büyük bir destandır.

Tığlı’dan Çanakkale Zaferi Mesajı
  • 18.03.2020
  • 2.090 kez okundu
Reklam

CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı, 18 Mart 1916 tarihinde adını tarihe altın harflerle yazdıran Çanakkale Zaferi’nin, bir milletin emperyalizme ve sömürüye nasıl karşı geldiğini, tüm dünyaya bağımsızlık ve özgürlük için yapılan mücadelenin nasıl taçlandırıldığını ve kuşaklar boyu gururla ve onurla anlatılan bir destan olduğunu” ifade etti.

Mustafa Kemal Atatürk’ün, o gün askerlerine söylediği “ben size hücum etmeyi değil, ölmeyi emrediyorum. Biz ölünceye kadar geçe­cek zamanda yerimize başka kuvvetler, başka kumandanlar ge­çebilir” sözü ile bir ulusun ve bir milletin geleceğinin nasıl değiştiğini ifade eden Tığlı, “o destanda Anafartalar’da Arıburnu’nda Conkbayırı’nda Gelibolu’da Kireçtepe’de ve Seddülbahir’de “Beni as­la esir edemezsiniz. Ben hep Özgür kalacağım!” diyen Türk ulusunun kahraman askerlerine olan borcun ancak ve ancak Cumhuriyet ve Atatürk ilkelerinin korunmasıyla mümkün olacağını” söyledi.

CHP’li Necati Tığlı “18 Mart Çanakkale Zaferi’ni kutluyor ve Şehitleri Anma Gününde bu vatan için canlarını veren aziz şehitlerimizi minnet ve saygıyla anıyorum” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%