$ DOLAR → Alış: 5,68 / Satış: 5,71
€ EURO → Alış: 6,28 / Satış: 6,31

TIĞLI’DAN 100’NCÜ YIL MESAJI

TIĞLI’DAN 100’NCÜ YIL MESAJI
  • 18.05.2019
  • 332 kez okundu
Reklam

CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı, “Kapitalizme ve emperyalizme karşı topyekûn yapılan milli mücadele ve kurtuluş savaşı ruhu Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’a çıkmasıyla elde edildi. Türkiye Cumhuriyeti’nin temelleri de 100 yıl önce Samsun’da atıldı. Mustafa Kemal Atatürk için bu tarih o kadar önemlidir ki zaten bu tarihi kendi doğum günü olarak kabul etmiştir” dedi.
Saray sultası altında özgürlükten mahrum yaşayan halkımız, ülkesini kuşatan emperyalizme karşı mücadele edebilme kudretini örgütlenerek elde etmiştir. Bu örgütlenmeyi sağlayan kişide Mustafa Kemal’dir diyen Tığlı, “Postusçu Rum Çetelerin emperyalist güçlerle yaptıkları anlaşmalara dur demek, zorbalığa mağdur kalan Karadeniz halkını bilinçlendirmek ve milli mücadeleyi buradan dalga dalağa başlatmak için Samsun seçilmiştir” ifadesine yer verdi.
19 Mayıs 1919 Ruhunu Kimse Yok Edemez. O Ruh Kuvâyi Milliye Ruhudur. O Ruh Milli İradedir. O Ruh Mustafa Kemal Atatürk’tür. CHP’li Tığlı, “19 Mayıs 1919’un 100’ncü yılında bağımsızlık mücadelesini Samsun’dan başlatan Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu ve ebedi başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk’e, bu uğurda hayatlarını veren Osman Ağa’lara, Albay Refet Bele’lere, Binbaşı Refik Saydam’lara, Manastırlı Kazım Bey’lere, Teğmen Muzaffer Kılıç’lara ve daha nice kahramana, saygı, şükran ve rahmet” diledi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ