$ DOLAR → Alış: 7,93 / Satış: 7,96
€ EURO → Alış: 9,39 / Satış: 9,43

TIĞLI’DAN 1 MAYIS MESAJI

TIĞLI’DAN 1 MAYIS MESAJI
  • 01.05.2019
  • 414 kez okundu
Reklam

CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı, 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı için bir mesaj yayınladı.
CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı, “1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı ya da bir diğer adıyla Emek ve Dayanışma Günü. İşçilerin çalışma şartlarında yaşadığı sıkıntıları aşmak, zorlukları kolaya çevirmek, mücadele gücünü, dayanışmayı arttırmak, haksızlıkların önüne geçmek için 18 yüzyılda başlattıkları bir mücadelenin ürünüdür” dedi.
1 Mayıs devrimlerin selamlayıcısı, müjdeleyicisi olduğu kadar acıların, hüzünlerin ve baskıların da odak noktası olmuştur diyen Tığlı, 1 Mayıs 1977’de Taksim’de 34 yurttaşımızın katledilmesiyle sonuçlanan 1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı’nın tarihe “Kanlı 1 Mayıs” ya da “1 Mayıs Katliamı” olarak geçtiğini de hatırlattı.
2018 yılında 923 işçinin işbaşındayken öldüğünü, işsizlik oranının yüzde 11’ler düzeyine çıktığını, işçinin, emekçinin hakkı olan tazminatlara göz dikildiğini söyleyen CHP’li Tığlı, “1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı için marş çalan, işçilere destek olan CHP’li Belediyeler, demokrasiye ve dayanışma bilincine verdikleri katkı ile yine tüm Türkiye’ye örnek olmuşlardır” dedi.
CHP’li Tığlı, “Tüm çalışanların, emekçilerin, hak arayanların, hakkı ve haklı olanların 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramını” kutladı.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%