$ DOLAR → Alış: 8,12 / Satış: 8,15
€ EURO → Alış: 9,59 / Satış: 9,63

Tığlı: Kul hakkı başka nasıl yenir

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve CHP Giresun milletvekili Necati Tığlı, Giresun belediyesinin işçi alımında yaptığı adaletsizliği gündeme taşıdı.

Tığlı: Kul hakkı başka nasıl yenir
  • 18.10.2020
  • 413 kez okundu
Reklam

Tığlı , Giresun belediyesinin işkur aracılığıyla bünyesine 100 işçiyi katarken, kura adı altında partide yapılan listeyi kıstas almasının, işe ihtiyacı olan vatandaşların hayallerini suya düşürdüğünü dile getirerek, “İşkur üzerinden işçi alımı uygulamasını hayata geçiren Akp iktidarı, işsizlerin umudunu İşkur üzerinden de sömürmeye devam ediyor.

Son olarak Giresun belediyesi İŞKUR üzerinden 100 kişilik işçi alımı gerçekleştirdi. İşkur üzerinden altı aylık zaman diliminde çalışması öngörülen adaylar ve aileleri öncelikle Akp’ ye üye olmak zorunda bırakılıyor. İşkurdan önce partiye üye olan işçi adaylarının kaderi , şartlarının uygun olup olmamasına bakılmaksızın kura bile çekilmeden parti içinde yapılan liste ile belirlendi. Gerçekten işe ihtiyacı olan ve kura sonucunda işe yerleştirileceğine inanan vatandaşlarımızın hakkı, torpil yolu ile gasp edildi. İşkur adı altında yapılan bu alımlar için Akp’ de liste hazırlanırken, Cumhur ittifakı partilere mensup vatandaşlarımız arasında da ayrımcılık yapıldı.” Diyerek AKP belediyeciliği döneminde yapılan yeni adaletsizliğe dikkat çekti.

Tığlı, konuya ilişkin açıklamasına şöyle devam etti; “CHP’li Giresun belediyesini normalin üzerinde işçi çalıştırmakla eleştiren AKP’li belediyenin, bu süreçte 100’ün üzerinde çalışanı bünyesine katarken önce Giresunlu değil önce partilim olacak anlayışını ortaya koymasına doğrusu şaşırmadım.Peki işine son verilen çalışanların günahını nasıl ödeyeceksiniz? Madem ki işçi açığı vardı, aylar öncesinden o kadar işçiyi neden işten attınız. Yüz emekçiyi işten çıkardınız, yoksulluğa mahkum ettiniz, şimdi yüz garibanı açlık sınırında bir maaşa kısa süreliğine çalıştırmak üzere İşkur üzerinden sömürüp istihdam sağlıyorum diyeceksiniz.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%