$ DOLAR → Alış: 6,84 / Satış: 6,86
€ EURO → Alış: 7,68 / Satış: 7,71

Tığlı: Cumhuriyet özgürlüktür

CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı yayınladığı mesaj ile 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 96’ncı yıldönümünü kutladı. Cumhuriyetin ve Cumhuriyet kazanımlarının tehdit altında olduğuna vurgu yaptı.

Tığlı: Cumhuriyet özgürlüktür
  • 29.10.2019
  • 468 kez okundu
Reklam

CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı yayınladığı mesaj ile 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 96’ncı yıldönümünü kutladı. Cumhuriyetin ve Cumhuriyet kazanımlarının tehdit altında olduğuna dikkat çeken Tığlı, “Cumhuriyetin sonsuza dek yaşatılması için Cumhuriyet düşmanlarına karşı birlik ve beraberlik içinde olunması gerektiğini” söyledi.
AKP iktidarı tarafından her yıl aynı senaryonun tekrarlandığını ve Cumhuriyet Bayramı kutlamalarının saçma sapan gerekçelerle yasaklatılmasının kabul edilebilir nitelikte olmadığını ifade eden Tığlı, “Kim ne yaparsa yapsın, nasıl plan uygularsa uygulasın, hangi kanunu, hangi düzenlemeyi çıkartırsa çıkartsın vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramlarını kutlamalarına engel olamayacaklar” dedi.
CUMHURİYET ÖZGÜRLÜKTÜR
CHP’li Tığlı, “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, aydınlanmayı, millet iradesini, bağımsızlığı, çağdaş ve muassır medeniyeti, eğitimi, kadını, çocuğu, işçiyi, emekçiyi, örgütlenmeyi kucaklayan bir bayramdır. Cumhuriyet özgürlüktür. Cumhuriyet 1923’ten beri bizi bir arada tutan, toplumsal barışı sağlayan, hoşgörü ve sevgiyi aşılayan, “yurtta sulh cihanda sulh” şiarıyla toprak bütünlüğümüzü koruyan kazanımdır. İşte bunun içindir ki Cumhuriyet kazanımlarına ve Cumhuriyetimize sahip çıkmalıyız. Cumhuriyet gericiler ve saray sevdalıları tarafından tehdit edilmektedir. Cumhuriyet düşmanlarına karşı birleşmek, laikliği savunmak, özgürlüğün peşinden koşmak, insan haklarına saygılı nesiller yetiştirmek ile mümkündür. Onu koruyacak ve yaşatacak olanlar Cumhuriyete inanan, Atasının gösterdiği yolda muassır medeniyeti seçen ve vatanına sahip çıkan nesiller ile olacaktır” ifadelerini kullandı.
CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı, Cumhuriyetin 96’ncı yılında ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve minnet ile anarken tüm milletimizin Cumhuriyet Bayramı’nı kutlarım” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ