$ DOLAR → Alış: 6,73 / Satış: 6,76
€ EURO → Alış: 7,32 / Satış: 7,35

TIĞLI: BÜTÇE HALKIN BÜTÇESİ DEĞİLDİR

TIĞLI: BÜTÇE HALKIN BÜTÇESİ DEĞİLDİR
  • 22.12.2018
  • 641 kez okundu
Reklam

TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Üyesi ve Giresun Milletvekili Necati Tığlı, 2019 Bütçe Kanunu Teklifinin 12. maddesi üzerine şahsı üzerine söz aldı. CHP’li Tığlı konuşmasında, yazılı ve görsel basına bakıldığında Mecliste sanki vatandaşın bütçesi görüşülüyormuş gibi bir izlenim olduğunu söyledi.

Bu bütçeye neresinden bakılırsa bakılsın tüm kalemleriyle, tüm verileriyle tasarruf bütçesi olmadığını, bilakis son kuruşuna kadar saray rejimine ait olduğunu söyleyen CHP’li Tığlı, “Hazırlanan bu bütçenin, özelleştirmelerden, sigorta fonlarından, bedelli askerlik ve imar barışından elde edilen gelirin, yandaş sermayeye altın tepsiyle sunulan bir bütçe” olduğunu söyledi. Milletvekili Necati Tığlı, “Bu bütçe oğluna kıyafet alamadığı için intihar eden İsmail Devrim’in, ataması yapılmadığı için intihar eden öğretmen Ersin Turhan’ın, tutuklanan işçilerin, emeklilikte yaşa takılanların, 3.600 ek gösterge bekleyenin, asgari ücretlinin ve fındık üreticisinin bütçesi değildir.” dedi.

2019 Yılı Merkezi Bütçesinin adına “Tasarruf Bütçesi” denilmesini de eleştiren Necati Tığlı, “Bütçe kalemleri içinde yapılan tasarrufun saraya harcanan milyonlar yerine aslında ameliyat masasında narkoz bekleyen, neşter bekleyen hastalar ile atanamadığı için intihar eden öğretmenin cebinden çıkan 10 lira için yaptınız. Siz tasarrufu asgari ücretlinin maaşında, 3600 ek gösterge bekleyenlerde, emeklilikte yaşa takılanlarda, intibak bekleyen emeklilerde, fındık üreticilerinde, çiftçilerde, işçilerde, öğretmenlerde yaptınız” diye konuştu.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ