$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,73 / Satış: 7,76

TİF TV YAYINA BAŞLADI

Tirebolu İletişim Fakültesi Televizyonu (TİF TV) yayın hayatına başladı.

TİF TV YAYINA BAŞLADI
  • 02.03.2019
  • 774 kez okundu
Reklam

Giresun Üniversitesi Tirebolu İletişim Fakültesi Prof. Dr. Taner Karahasanoğlu Konferans Salonunda gerçekleştirilen tören ile Tirebolu İletişim Fakültesi Televizyonu (TİF TV) Stüdyosu açıldı.

Tirebolu İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nazım Elmas açılış konuşmasında; “Tirebolu’ya bu fakültenin yapılmasında seferber olan Tirebolu halkı ve hayırsever insanımız yine elbirliği ile bugün eğitim-öğretim faaliyetlerine büyük bir katkı yaptılar. Onların katkıları ile televizyon yayınlarımız bugün itibari ile başlıyor. Üniversitemize ve tüm öğrencilerimize hayırlı olsun” dedi. Rektör Prof. Dr Cevdet Coşkun ise; “Öğrencilerimize uygulama alanlarımızın çeşitliliği sayesinde yoğunlaşmayı arzu ettikleri alanlarda mesleki pratik yapma imkânları sunarak, sektöre daha donanımlı, entelektüel bilgi birikimlerini mesleki uygulama imkânları ile geliştirmiş iletişimciler yetiştirmek en büyük idealimizdir” şeklinde konuştu.

Prof. Dr. Cevdet Coşkun, açılışını yapacağımız TV Stüdyosunun, 1977-1980 yılları arasında Giresun Milletvekilliği yapan merhum Şükrü Abbasoğlu’nun ailesi ve Hacı Ahmet Baş’ın büyük katkılarıyla hayata geçirildiğini belirterek her iki aileye de teşekkürlerini iletti.

Giresun Milletvekili Cemal Öztürk ise yaptığı konuşmada, Merhum Şükrü Abbasoğlu ve ailesini tebrik etti. Öztürk’ün konuşmasının ardından Şükrü Abbasoğlu’nun hayatını anlatan belgesel gösterildi. Abbasoğlu’nun eşi Suna Abbasoğlu ve oğulları Prof. Dr. Osman Abbasoğlu ile Prof. Dr. Latif Abbasoğlu belgesel gösteriminin ardından konuşmalarını gerçekleştirdi.

Çiçek ve plaket takdimi yapmak üzere Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun sahneye davet edildi. Konferans salonunda gerçekleşen etkinliğin ardından TİF TV Stüdyosunun bulunduğu alana geçilerek açılış töreni gerçekleştirildi. Program yapılan kokteyl ile Abbasoğlu ailesinin konuk edildiği TİF TV’nin ilk canlı yayını ile son buldu.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ