$ DOLAR → Alış: 7,75 / Satış: 7,78
€ EURO → Alış: 9,02 / Satış: 9,06

Teşekkürler Aytekin Şenlikoğlu!

Osman Ağa heykeli kendi adını taşıyan meydana nakledilecek. Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, “Osman Ağa heykelini, Keşap durağındaki Osman Ağa meydanına taşıyacağız” dedi.

Teşekkürler Aytekin Şenlikoğlu!
  • 16.10.2019
  • 703 kez okundu
Reklam

Giresun Kent Konseyi yürütme kurulu 2. toplantısı yapıldı. Bir önceki dönem Pontusluların simgesi olan Meteformoz Kilisesinin Çan Kulesini Osman Ağa meydanının kalbine dikilmesi ve meydanın adının değiştirilmesi yanlışından dönülüyor. Aylar önce kaldırılan Çan kulesinden sonra halk arasında Keşap Durağı olarak bilinen bölge geçmişte olduğu gibi Osman Ağa meydanı olarak anılacak. Ayrıca Bulancak Durağındaki Haydar Aliyev parkındaki Osman Ağa ve Giresunlu Milli Mücadele kahramanları anıtı da Osman Ağa meydanına taşınacak.

KENT KONSEYİ TOPLANDI

Hatırlanacağı gibi Haziran ayı içerisinde yapılan Kent Konseyi seçiminde Mürşit Gürel, Kent Konseyi Başkanlığına seçilmişti. Yaklaşık 4 ay gibi geçen bir sürenin ardından Kent Konseyi Yürütme Kurulu bazı kararların alınacağı ve yeni yürütme kurulunun seçimi sebebiyle 2. yürütme kurulu toplantısı yapıldı.

Yapılan toplantıda Genel Sekreterlik seçimin yanı sıra Kadın Meclisi, Engelli Meclisi ve Gençlik Meclisi seçimleri de yapıldı. Seçimlerin ardından bazı gündem maddeleri de görüşüldü.

Yapılan seçimde Kent Konseyi Genel Sekreterliğine Süleyman Şahin, Kadın Meclisi Başkanlığına Fatma Ertürk, Engelli Meclisi Başkanlığına Nihat Yayla, Gençlik Meclisi Başkanlığına ise Esma Betül Topatan seçildi.

Kent Konseyi Başkanı Mürşit Gürel yapmış olduğu konuşmasında şunları söyledi; “Öncelikle Yürütme Kurulu toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum. Yaklaşık 4 ay gibi bir süredir bu görevimizi yürütüyoruz. Meclis başkanlıkları ve genel sekreterlik seçimini gerçekleştirdik. Başarılı çalışmalara imza atacağımız ekibimize, üstlenmiş oldukları yeni görevleri hayırlı olsun. Belediyemiz ve Belediye Başkanımız Aytekin Şenlikoğlu’nun destekleri ile Kent Konseyimizi çok güzel yerlere taşıyacağız. Türk Silahlı Kuvvetlerimiz Suriye sınırında önemli bir operasyon yürütüyor. Ordumuza ve milletimize Allah zeval vermesin. Kahraman Mehmetçiklerimizin burunları dahi kanamadan gelmelerini, yuvalarına dönmelerini Allah’tan istiyoruz. Toplantımız hayırlı olsun.”

“SINIR ÖTESİ HAREKATI ÜLKEMİZ İÇİN ÖNEMLİ”

Toplantıya katılan Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Kent Konseyi Başkanı Mürşit Gürel’i ve yeni seçilen meclis başkanlarına hayırlı olsun dileklerini ifade ederek yapmış olduğu konuşmasında şunları söyledi.

“Ülkemizin ve ordumuzun içinde bulunduğu zor ve sıkıntılı dönemde millet olarak ne kadar kenetlendiğimizi gördük. Ordumuzun yürütmüş olduğu sınır ötesi harekat ülkemiz için ne kadar önemli görüyoruz. Allah kahraman Mehmetçiklerimize güç kuvvet versin. Ülkemiz Kıbrıs Barış Harekâtı sonrası en büyük harekâtı yaşıyor. Askerlerimizin her biri adım adım düğüne gidermiş gibi operasyona gidiyor. Hepsinin üzerlerimizde hakkı var. Her zaman onların yanlarındayız. Bizim geçmişimizden, tarihimizden ve kültürümüzden aldığımız bir güç var. Devletimizin ve milletimizin önünde kimse duramaz. Rabbimize hamd olsun bugün birlik ve beraberlik içindeyiz ve dünyadaki hiç bir güç bizim birlik ve beraberliğimizi yıkamaz. Her ne pahasına olursa olsun bu ülke için canını siper eden ve bu uğurda şehitlik mertebesine ulaşan şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyorum.

“KENT KONSEYİ ŞEHRİMİZ İÇİN BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR”

Konseyimizin görüş, fikir ve önerileri bizler için çok önemli. Bize verilen görevi en iyi şekilde gece, gündüz mesai mefhumu gözetmeden yürütmeye devam ediyoruz. Mavisiyle, yeşiliyle herkesin hayran kaldığı şehrimizde görevimizi layıkıyla yerine getirmeye çalışıyoruz. Siyasi partilerimiz, derneklerimiz ve sivil toplum kuruluşlarımız ile bu şehir için ne yapılabilir sürekli istişare halinde olmak istiyoruz. Şehrimizi yönetirken elimizden geldiğince istişare halinde olacağız. Problemin bir parçası değil, çözümün bir parçası olacağız. Görevimizi yürütürken kol kola girer ilerlersek her şeyin üstesinden geliriz. Hatalarımız yanlışlarımız elbette ki olacaktır. Fark ettiğimiz zaman hatalarımızdan ve yanlışlarımızdan döneriz. Ancak kimse bizim bu şehirle ilgili duyduğumuz samimiyeti ölçemez. Kent Konseyinde, herkes şehrimizle ilgili görmüş olduğu eksikliği dile getirecek. Ne yapılabilir fikirlerini söyleyecek. Bizler buna sonuna kadar açığız. Belediye olarak birçok alanda yapmayı planladığımız yatırım ve hizmetlerimiz var.

“İDARİ VE MALİ YAPI DEĞİŞECEK”

Seçim zamanın da söylediğimiz gibi 6 ay, bir sene bizim için kuluçka dönemimiz olacak. Belediyemizin idari mali yapısı ile ilgili çalışmalarımız sürüyor. Göreve geldiğimiz günden beri 65 milyona yakın borç ödedik. Lüzumsuz harcamaları kısıtladık. Belediyenin kaybolmuş kurumsal kimliğini oturtmaya çalışıyoruz. Bu süreçlerimiz devam ederken tüm teknik çalışmalarımızı da sürdürüyoruz. Proje ofisimiz var. Onun tüm altyapısını yeniden oluşturduk ve projelerimiz ile ilgili tüm çalışmaları yürütüyorlar. Yapacağımız projelerimizin birçoğu belediyenin mali yapısıyla yapılacak projeler değil. Genel merkez destekli projeler bunlar. Onun için tüm yetkili merciler ile görüşmelerimiz devam ediyor. Cumhurbaşkanımız ile görüşmeler yaptık. Projelerimize destek istedik. İlgili bakanlıklarımızla da görüşmeler yaptık. Yapacağımız projelerimiz de her zaman yanımızda olacaklar ve destek verecekler. Evlere bakım hizmetleri ile ilgili belediyemizde birim oluşturuyoruz.

“PLAJLARDAKİ İŞGALLERİ KALDIRIYORUZ”

Şuanda altyapı çalışmalarını yapıyoruz. Şehrimizde bakıma muhtaç kişilerimizin tespitini yaparak bunların sağlık, temizlik ve kişisel bakım gibi birçok alanda ihtiyaçlarını giderecek bir sosyal hizmeti hayata geçireceğiz. Sahil bandında ışıklandırma çalışmaları yapacağız. Bunun yanı sıra Teyyaredüzü Mahallesi plajlar bölgesinde yeni düzenleme çalışması yapacağız. O bölgede plaj üzerinde yapılan işgalleri kaldırıyoruz. Bu esnada karşımıza bazı zorluklar çıkıyor. Bunları da aşmak için mücadele ediyoruz. Bu şehri önemseyen ve değer veren insanlara teşekkür ederim. Keşap durağı ve Bulancak durağı arasındaki binalara cephe giydirme ve alt katlardaki işletmeleri de tek tip haline getiriyoruz. Kale de çeşitli çalışmalarımız olacak. Işıklandırmalar ve çevre düzenlemeleri yapılacak. Bulancak durağı bölgesi balık satış pazarı alanında yeni kamulaştırmalarımız olacak. Bu alanı geniş kapsamlı bir şekilde trafiğe kazandıracağız.

“OSMAN AĞA HEYKELİ OSMAN AĞA MEYDANINA TAŞINACAK”

Bulancak durağı bölgesinde bulunan Osman Ağa heykelini, Keşap durağındaki Osman Ağa meydanına taşıyacağız. Anıtlar kurulu ile görüşmelerimizi yaptık. Keşap tüneli çıkışında balıkçı barınağı projemiz var. Şehrin iki bölgesine de fındık hali oluşturmayı düşünüyoruz. Turizm rota çalışmalarımız var. Böyle küçük dokunuşlar ile şehrin birçok alanda giderilmeyen sorunlarını tespit ederek gidermek için uğraşıyoruz. Manevi desteğiniz bizler için çok önemlidir. Yaptığımız işleri sizler ile birlikte yapmış olalım.”

Kent Konseyi Yürütme Kurulu Toplantısı, yapılan konuşmalar dilek ve temennilerin ardından son buldu.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%