$ DOLAR → Alış: 7,53 / Satış: 7,56
€ EURO → Alış: 8,92 / Satış: 8,96

Tescillendi: Fındığın başkenti Giresun

Giresun ile Ordu’yu karşı karşıya getiren “Fındığın Başkenti” sloganının hangi ile ait olduğu yönündeki tartışmalara GTSO Başkanı Çakırmelikoğlu noktayı koydu. Çakırmelikoğlu, GTSO olarak; “Fındığın Başkenti Giresun” sloganının tescilini aldıklarını açıkladı.

Tescillendi: Fındığın başkenti Giresun
  • 26.12.2019
  • 1.208 kez okundu
Reklam

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, dün düzenlediği basın toplantısında 2019 yılını ve yaptıkları çalışmaları değerlendirdi. Önemli bilgiler paylaşan Çakırmelikoğlu, Giresun ekonomisi ile ilgili yaptığı değerlendirmelerde, “Son TÜİK verilerine baktığımızda yüzdesel olarak en fazla puanı ilimiz kaybetmiştir ama gayri safi milli hasılaya göre 66. sıradayız. Yaşanan durumun Giresun ticaretinin biraz zayıf gittiğini, inşaat ve mahsule bağlı bir ticareti olduğunu ve bu kayıpların bundan kaynaklandığını düşünüyorum. Bu kayıp sadece Giresun’a has değil. Giresun’un 824 dolar bir kaybı vardır. Rize’nin 900 dolar, Trabzon’un bin 38 dolar kaybı vardır. Buda diğerlerinde arttı sadece bizimkinde düştü demek değildir. İnşallah hep birlikte el ele vererek, devlet, millet, halk, iş dünyası, çalışanlar olarak bu işin altından kalkacağımıza inanıyorum” dedi.

FINDIĞIN BAŞKENTİ GİRESUN

GSTO Başkanı Çakırmelikoğlu, “Fındığın Başkenti” sloganıyla ilgili müjdeyi de vererek, “Belki Türkiye’de rekolte anlamında en fazla fındığı toplayan il Ordu’dur. Sanayi anlamında Ordu fındığı yani levant kalite ona entegredir ama Giresun kalite fındık kuruyemiş anlamında tercih görür. Fındığı çok toplamak başkent olmak anlamına gelmez. Bu iş kaliteye endekslidir. Fındığın aromatik yapısına, toprağına, yağına ve minerallerine baktığımızda başkent olmayı dünyanın en kaliteli fındığını üreten Giresun almıştır, kalitesinden söz ettirmiştir ve bunu da dünya kabul etmiştir. Fındığın başkenti Giresun olmuştur. Giresun için; ‘Fındığın Başkenti’ tescilini aldık. Giresun Belediye Başkanımız Sayın Aytekin Şenlikoğlu’nun da tescil alma konusunda çalışmaları vardı. Fındığımıza sahip çıkma yönünden bu çalışma bizim için çok değerli, eğer arzu ederlerse kendilerine bu tescili hediye edebiliriz” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ