$ DOLAR → Alış: 7,75 / Satış: 7,78
€ EURO → Alış: 9,02 / Satış: 9,06

Tepeköy Derneği çeşitli ziyaretlerde bulundu

Tepeköy Derneği çeşitli ziyaretlerde bulundu
  • 20.09.2019
  • 727 kez okundu
Reklam

Dereli Tepeköy Kalkındırma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Kesim Kırkaya, Başkan Yardımcısı Erdoğan Şahlıoğlu ve Tepeköy Muhtarı Seyfi Kırkaya Dereli İlçesi’nde çeşitli kurum ziyaretlerinde bulundu.

Yapılan ziyaretler kapsamında İlçe Kaymakamı Emre Yeşilbaş, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Osman Nuri Yörük, İlçe Nüfus Müdürü Mustafa Özdemir, İlçe Özel İdare Müdür Vekili Veysel Özgan, İlçe Tarım ve Orman Müdür Vekili Mustafa Uzun ve İlçe Orman İşletme Müdür Vekili Ercan Kıran ziyaret edildi.

Dernek Başkanı Kesim Kırkaya yapmış oldukları ziyaretler ile ilgili şunları söyledi; “Dereli İlçemizde hizmet eden çeşitli kurumlarımızı ziyaret edip, çalışmalarında kolaylıklar diledik. Derneğimiz faaliyetleri ile ilgili kendilerine bilgiler verdik. Köyümüz ile ilgili yapılmasını istediğimiz eksiklikleri dile getirdik. Özelliklede köyümüzün elektrik hatlarının 1987 yılında yapılan hatlar olduğunu ve günümüz şartlarında artık yetersiz kaldığını ve sık sık elektrik kesintileri yaşadığımızı belirttik. Bunun yanı sıra yaylalarımızın halan elektriksiz olduğunu ve bu eksikliğin de giderilmesi içinde gerekli desteği vermelerini istedik. Ayrıca yayla yollarımızın bakımsız olduğunu ve biran önce de yollarda iyileştirme çalışmaları yapılmasını talep ettik. Bu sorunlarımızın giderilmesi konusunda olumlu yanıtlar aldık. İlgi ve alakalarından dolayı kendilerine teşekkür ederiz.”

Başkan Kırkaya, Baybahan Yaylası’na Orman İşletme Müdürlüğü ve Tepeköy Derneği işbirliğinde 5 dönüme yakın bir alan üzerine hatıra ormanı yapılacağını da belirtti.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%