$ DOLAR → Alış: 8,02 / Satış: 8,06
€ EURO → Alış: 9,49 / Satış: 9,52

TECRÜBELERİNİ TEST EDEREK, YARIŞTILAR

3. Giresun 112 Eğitim Ölçme ve Değerlendirme yarışması yapıldı.

TECRÜBELERİNİ TEST EDEREK, YARIŞTILAR
  • 08.12.2018
  • 902 kez okundu
Reklam

Giresun 112 İl Ambulans Servisi Başhekimliği Eğitim Birimi tarafından hazırlanan ve 3. sü gerçekleştirilen 112 Eğitim Ölçme ve Değerlendirme Yarışmasında bu yıl Merkez 4 nolu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonundan katılan ekip birincilik ödülü aldı.

İlimiz 112 çalışanlarına yönelik verilen ‘Temel Modül, Travma Resüsitasyon, Erişkinde İleri Yaşam Desteği ve Çocukta İleri Yaşam Desteği Eğitimleri’nin ölçme ve değerlendirmesinin yarışma formatında yapıldığı bir organizasyon olan program yılda bir kez yapılmakta. Yarışmada Giresun İl sağlık Müdürlüğü 112 İl Ambulans Servisi Başhekimliğine bağlı olarak görev yapan ekiplerin eğitim seviyelerini ölçmeyi sağlamanın yanında, kriz anında hastaya ve olay yerine müdahaleleri ve aynı zamanda personelin mesleki motivasyonunu arttırılması hedeflemekte.  Yarışmaya 19 adet 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonuna bağlı 76 ATT, Paramedik ve Sağlık Personeli yarışmacı, 12 hakem, Giresun Üniversitesinden 6 gözlemci Öğretim Görevlisi, 22 görevli paramedik öğrenci ve Ordu 112 ASHİ 5 misafir gözlemci hakem katıldı. Genel puanlamaların yapıldığı sırada katılımcılara Giresun Üniversitesi misafir Öğr. Üyesi, Tiyatro ve Seslendirme Sanatçısı Mehmet Reşat Bulut tarafından ‘İletişim ve Diksiyon’ hakkında söyleşi gerçekleştirildi. Ödül törenine Sağlık Hizmetleri Başkanı Op. Dr. Ahmet Bal ve İl Ambulans Servisi Başhekimi Dr. Mesut Özdemir katılarak emeği geçen herkese teşekkür ettiler ve başarılı olanlara ödüllerini verdiler.

Dört etaptan oluşan yarışmada her etabın kendi içinde birinci, ikinci ve üçüncü ekibine ve genel klasmanda birinci, ikinci ve üçüncü ekibine kupa, madalya ve plaketleri verildi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%