$ DOLAR → Alış: 6,14 / Satış: 6,17
€ EURO → Alış: 6,68 / Satış: 6,71

TDV’ye vekâletle kurban bağışladılar

TDV’ye vekâletle kurban bağışladılar
  • 31.07.2019
  • 316 kez okundu
Reklam

Espiye İlçe Müftüsü Yavuz Koçak ve din görevlileri Türkiye Diyanet Vakfı tarafından “Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş” sloganıyla başlatılan vekâletle kurban kesim kampanyasına destek vererek kurban bağışında bulundular.

Espiye İlçe Müftüsü Yavuz Koçak, Allah’ın sayısız nimetine şükretmenin, Allah’ın razı olduğu şeyi yapmanın ibadet olduğunu, Allah’a yakınlaşma anlamına gelen Kurban kesmenin de bir ibadet olduğunu, kurban keserek hem Allah’a hem de Allah’ın kullarına yakın olunacağını söyledi.

Mali ibadetlerde (zekât, fitre, sadaka, kurban vb.) vekâletin caiz olduğunu belirten Müftü Koçak, Diyanet işleri Başkanlığımızın Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) işbirliğiyle vekâletle kurban kestiğini, kesilen kurbanların gerek yurt dışında gerekse yurt içerisinde ihtiyaç sahibi kardeşlerimize dağıtıldığını, 2018 yılında Türkiye Diyanet Vakfı’na 430 bin 8 hisse kurban emanet edildiğini belirten Müftü Koçak, “Yurt içinde il ve ilçeler olmak üzere 287 merkezde, yurt dışında 143 ülkenin 436 bölgesinde bizzat gönüllü ve görevlilerimizin nezaretinde kesilmiş ve ihtiyaç sahiplerine dağıtılmıştır. 2018 yılında vakfımıza vekâlet verilen kurban sayısında bir önceki yıla göre 182 bin 809 hisse fark ile yüzde 76 oranında bir artış meydana gelmiştir. Espiye ilçemizde ise, 2018 yılında 165 hisse kurbanın TDV’ ye vekâlet verildiğini, bir önceki yılla göre yüzde 98 artışın olduğunu, bu sene bu hedefin üzerinde Kurban vekâletini kardeşlerimizden beklediğini ifade etti.

Müftü Koçak, kendi kurbanını da TDV’ ye bağışladığını, Espiye’deki kardeşlerimiz; Yurt dışı 725 TL, yurt içi 890 TL olan kurban bedelini anlaşmalı Bankalardan, PTT Şubelerinden, İnternetten, tanıtım stantlarından, cami görevlilerimizden ya da ilçe müftülüğümüze gelerek makbuz karşılığında kurbanlarını bağışlayabileceklerini söyleyerek, Rabbim vekâlet verdiğimiz, keseceğimiz kurbanlarımızı, yaptığımız ibadetleri, hayır hasenatları kabul eylesin” dedi. Müftü Koçak ile birlikte İlçe Müftülüğü personeli toplam 7 adet kurban bağışında bulunarak, Espiye TDV Şube Temsilcisi Mehmet Turan’dan kampanya bağış makbuzunu aldılar.

HABER&FOTO: FİKRET BIYIK

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ