$ DOLAR → Alış: 6,76 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,42 / Satış: 7,45

TARİHİ LİSE YENİDEN HAYAT BULUYOR

Tirebolu’nun en değerli yapıları arasında yer alan Tirebolu Lisesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Tirebolu Kaymakamlığı, Tirebolu Belediyesi ve Tirebolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün ortak yürüttüğü proje kapsamında restorasyon projesiyle yeniden hayat bulacak.

TARİHİ LİSE YENİDEN HAYAT BULUYOR
  • 09.10.2018
  • 1.055 kez okundu
Reklam

Belediye Başkanı Abdullah Karabıçak proje kapsamında akademisyenlerden oluşan bir ekibin Tirebolu’ya gelerek incelemelere başladığını ve çalışmaların 12 gün içerisinde tamamlanacağını ifade etti. Tirebolu İlçesinin en önemli yapılarından birisi olan Tirebolu Lisesinin Mimari yapısının korunarak restore edileceğini belirten Karabıçak, “Akademisyenlerimizin Yüksek lisans çalışması yapan öğrencilerimizle birlikte başlayacak oldukları çalışmalar öncesi önemli girişimlerde bulunduk. Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Hemşerimiz Prof. Dr. Bahri Şahin’in de destekleri ve katkılarıyla projemizi hayata geçiriyoruz. Kendilerine teşekkür ediyor, projenin İlçemize ve bölgemize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Proje kapsamında; Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Restorasyon Ana Bilim Dalı öğretim üyeleri; Prof. Dr. Can Binan, Doç. Dr. Aynur Çiftçi, Öğr. Gör. Zeynep Uzun, Öğr .Gör. İbrahim H. Çetin, Dr. Öğr. Üyesi Uğur Acar, Arş. Gör. Dr. Muzaffer Börekçi, Öğr. Gör. Dr. Burcu Yağan ve Yüksek lisans öğrencileri; Burcu Yağan, Mustafa Emin Yalçın, Rümeysa Başkaya, Zeynep Aslan Tarihi Tirebolu Lisesinde Belgeleme, Mimari Projeleri, Statik Raporu Hazırlama, Röleveleri, Restitüsyon ve Restorasyon proje çalışmalarını yaparak ilçemize kazandırılmasını sağlayacaklar.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ