$ DOLAR → Alış: 7,55 / Satış: 7,58
€ EURO → Alış: 8,80 / Satış: 8,83

Süper lig isteniyorsa birlik olunmalı

Çotanaklar’ın Başkanı Sacit Ali Eren suskunluğunu bozdu ve gündeme dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Süper lig isteniyorsa birlik olunmalı
  • 03.12.2019
  • 501 kez okundu
Reklam

* Göreve geldikleri günden bu yana 30 Milyon TL’ye yakın para ödediklerinin altını çizen Başkan Eren, Giresunspor’un şehrin ileri gelenlerince yalnız bırakıldığını savunarak, gelinen süreçte sadece prim ödeyebildiklerini ve iki maaşı ödeyemediklerini ifade etti. Kulübe destek konusunda herkesle görüştüğünü ve görüşmeye devam edeceğini kaydeden Başkan Eren, mevcut borcun ise 15-16 milyon TL civarında olduğunu açıkladı.

* Giresunspor’a tahsis edilen petrol ofisi arazisi Giresunspor’a verildiğinde ham bir araziydi, petrol ofisi ve dükkan ruhsatı alındı sonra arazi Giresunspor’un elinden alındı. Hiçbir imkan yaratılmayan yerde biz tek başımıza ne yapabiliriz?

*Benim bu koltuğa ihtiyacı yok. Biz Giresunspor bir yere gelsin diye uğraşıyoruz. Giresun bir yere gelsin diye uğraşıyoruz. Bir Giresunpor var, bir yönetim var. Başarı isteniyorsa bizde birlik beraberlik istiyoruz

*Bizim yerimiz belli. Gelin sorun. Kapımız açık. Kulüp 40 milyon TL borçlandı diyorlar. 21 Milyon TL’lik transfer yaptık. Nasıl 40 Milyon TL’lik borçlandık. Bu yazıyı yazanlar yazanlar okula gitmemiş mi, hesap kitap bilmiyorlar mı? Kendi işlerinde çok iyi hesap kitap yapıyorlar. Giresunspor’un şuan borcu 15-16 Milyon TL civarıdır. Kaynak varda başka yere mi aktarıyoruz.

Giresunspor Kulüp Başkanı Sacit Ali Eren, düzenlediği basın toplantısında birçok konuya değindi.

Eren, “Bu sene sezona Erkan hocayla başladık. İyi bir kamp dönemi geçirdik. Üst üste kötü sonuçlar alınca hoca ile yollarımızı ayırdık ve Hakan hocayla anlaştık. Biraz adaptasyon süreci yaşadık. Takımımız yeni yeni oturdu. Daha iyi yerlere gideceğiz inşallah. Son 7 haftada 4 galibiyet, 2 beraberlik ve 1 mağlubiyet aldık. Aslında sezon boyu ortalamamızın böyle gitmesini beklerken, sezon başında aldığımız mağlubiyetlerle şuan ki sıralamadayız. İlerleyen haftalarda bu çıkışımızı devam ettireceğiz. Hakan hoca takıma ilaç gibi geldi, şehirle çabuk kaynaştı. Çok karakterli, çok düzgün bir oyuncu grubuyla çalışıyoruz. Tüm zorluklara rağmen bütün güçlerini sahaya yansıtıyorlar. İnşallah sezonu Giresunspor hedeflediği yerde bitirecek.

Geldiğimiz günden bu yana uğraştığımız zorluklar var. Biz elimizden geleni yapıyoruz ama ülkenin olduğu durum, kulübün olduğu durum zor şartlar altındayız. Geldiğimiz günden bu yana 30 milyondan fazla ödeme yaptık. Bu çok ciddi bir rakam. 7-8 milyon benim, 2-3 milyon yönetici geliri ve topladığımız bağışlar var ve yaklaşık 10-12 milyon çok ciddi bir katkımız var. Gece gündüz nasıl faydalı oluruz diye uğraşıyoruz. Ancak bu bizim tek başımıza başarabileceğimiz bir iş değil. Şehir takımlarında şehrin büyükleri, vekilleri, belediyesi, valisi, hep birlikte takımın arkasında buluşuyor, faydalı işler, faydalı kararlar için uğraşıyorlar. Biz gerekli görüşmelerimizi yapıyoruz. Belediyemiz elinden geleni gösteriyor ama şartları ortada. Belediyemiz rahat bir durumda değil. Birlik ve beraberlik içerisinde olmamız gerekiyor. Vekillerimizin yanına gidiyorum, valimize gidiyorum bir sonuç alamıyorum açıkçası.

Giresunspor’a tahsis edilen petrol ofisi arazisi Giresunspor’a verildiğinde ham bir araziydi, petrol ofisi ve dükkan ruhsatı alındı sonra arazi Giresunspor’un elinden alındı. Hiçbir imkan yaratılmayan yerde biz tek başımıza ne yapabiliriz?

Uzun süredir Ankara’dayım sanki Giresunspor’u boş ver, ne olacak Giresunspor’dan gibi davranılıyor. Bu şehrin Giresunspor ile bir adım ileri gideceğini bilmesi gerekenler bunun farkında değil. Giresunspor bu şehrin en büyük markasıdır. Bunun aksini kimse iddia edemez. Bunları dile getirdiğimizde başkan versin diyorlar. Hangi başkan benim kadar para vermiş. Bunu insanların bilip ona göre konuşması lazım. İnsanlar bilmeden farklı algı yaratmaya çalışıyor, algı operasyonu devam ediyor. Geldiğimiz günden bu yana eleştiriliyoruz. Bu kulübe ne zarar verdik? 3 Milyon TL’lik fazla transfer yaptık. Eleştirilirken manşetlerde biz varız takım iyi giderken farklı şeyler. Peki amaç ne, kendi çıkarları, bu markanın iyiliğine değil kendi menfaatlerine çabalıyorlar. Bana zarar vermek Giresunspor’a zarar vermek şuan ama kendi çıkarları için Giresunspor’a zarar veriyor.

Kulübümüzün desteğe ihtiyacı var. Oyuncularımıza primlerini ödüyoruz ama iki maaşlarını ödeyemedik. Bundan önce Giresunspor hiçbir bu kadar sahipsiz bırakmadı. Şehrin ileri gelenlerinin Giresunspor’a sahip çıkıp destek olması gerekiyor. Herkes başkan yapsın modundan çıkmalı.

Benim bu koltuğa ihtiyacı yok. Biz Giresunspor bir yere gelsin diye uğraşıyoruz. Giresun bir yere gelsin diye uğraşıyoruz. Bir Giresunpor var, bir yönetim var. Başarı isteniyorsa bizde birlik beraberlik istiyoruz. Bu saatten sonra ayrım gayrım yok benim için. Tek başımıza yapabilecek olduğumuz iş değil.

Bizim yerimiz belli. Gelin sorun. Kapımız açık.  Kulüp 40 milyon TL borçlandı yazılıyor. 21 Milyon TL’lik transfer yaptık. Nasıl 40 Milyon TL’lik borçlandık. Bu yazıyı yazanlar okula gitmemiş mi, hesap kitap bilmiyorlar mı? Kendi işlerinde çok iyi hesap kitap yapıyorlar. Giresunspor’un şuan borcu 15-16 Milyon TL civarıdır. Kaynak varda başka yere mi aktarıyoruz.

Giresun’da fındık var. Yıllık kaç milyar ihracat yapıyoruz. Bu şehirde Fiskobirlik var. Bu ilde fındık fabrikaları var. Bu ilde HES’ler var. Giresun’da gizli organizeler var. Gizli HES’ler var. Ben tutup bunları devreye sokmayacağım. Bu şehrin yetkilileri devreye sokacak. Antep’in Organizeden aldığı para 40 Milyon TL’dir.

Lokman başkan bizi hiç boş çevirmedi, Allah razı olsun. İstanbul’daki en büyük Giresunlu Lokman Çağırıcı’dır.

Ben bu kulüpte Mustafa Bozbağ başkanın hiçbir dediğini yapmadım. Doğrudur veya yanlıştır. Hani bazı yorumlar yapılıyor ya o yüzden söylüyorum. Ben Mustafa Bozbağ ile her zaman otururum, konuşuruz.

Menajer Bayram’ın bu kulüpte sadece iki oyuncusu vardır. O da kaleci Adriano ile Rusescu’dur.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ