$ DOLAR → Alış: 7,26 / Satış: 7,29
€ EURO → Alış: 8,59 / Satış: 8,62

Sudanlı öğrencilerden İHL’ye ziyaret

Espiye Şehit Murat Şahin Anadolu İmam Hatip Lisesi ile Giresun Üniversitesi Espiye Meslek Yüksek Okulu arasında yapılan Protokol Gereği Giresun Üniversitesi Öğrenci Değişim Programları Koordinatörü, Espiye Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç Dr. Hüseyin Şahin, Müdür Yard. Dr. Öğr. Üyesi Kaan Kaltalıoğlu, Dr. Öğr. Üyesi Ersan Bektaş ve Farabi/Mevlana Programlarına tabii  Sudanlı öğrenciler Şehit Murat Şahin AİHL ziyaret etti.

Sudanlı öğrencilerden İHL’ye ziyaret
  • 09.01.2020
  • 403 kez okundu
Reklam

Okul Müdürü Ekrem Cebeci, “Böyle etkinlikler eğitimde ilerlemenin bir parçasıdır. Bu nedenle siz Sudan’lı misafirlerle bir araya gelmemize vesile olduğu için Espiye MYO Müdürü Doç. Dr. Hüseyin Şahin’e ve Öğrenci Değişim Programları Koordinatörüne, Sudanlı öğrencilere, okulumuzda bu etkinliğin gerçekleşmesinde görev alan idareci ve personellerimize teşekkür ederim“ dedi.

Bu ziyaretin ilçenin tanıtımı için önemli olduğunu ifade eden Ekrem CEBECİ, Böyle uluslararası bir araya gelmelerin ileride daha çok olacağını ve okul olarak AB Projeleri yönünde atılımlarda bulunarak, öğrenciler arasında Yabancı Diller (Arapça, İngilizce) farkındalık oluşturarak Espiye’nin tanıtımı ve okulumuzun akademik olarak gelişimi yönünde iyi işlere imza atacaklarını belirtti.

Espiye MYO Müdürü Hüseyin ŞAHİN Etkinlik konusunda açıklayıcı bir konuşma yaptı. Misafir öğrenciler Konferans salonunda Şehit Murat Şahin AİHL öğrencilerine kendilerini ve kendi ülkeleri Sudan’ı tanıttılar. Daha sonra misafirlere yapılan ikramın ardından Sudanlı öğrenciler öğrencilerimizle baş başa kaldılar. Öğrenciler etkinlik kapsamında yabancı dilde onlarla iletişim kurmaya çalıştılar. Zaman zaman işaretlerle, jest ve mimiklerle yabancı dilde bildiklerini tamamlamaya çalışsalar da çok zorlandılar. Bu şekilde Dil öğrenmenin gerekliliği konusunda öğrenciler arasında farkındalık oluşturulmaya çalışıldı. Sudanlı öğrenciler sınıflarda çeşitli etkinliklere katıldılar.

Program koordinatörü ve Sudanlı öğrenciler Espiye’nin güzel bir yer olduğunu Nil kenarındaki kurulmuş olan yeşilliklerle kaplı kendi ülkelerine çok benzediğini belirterek, Hamsi ve fındığı çok sevdiklerini, Espiye’ye tekrar gelmek istediklerini belirttiler. Okulda kendilerine gösterilen ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ettiler.

(FİKRET BIYIK)

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ