$ DOLAR → Alış: 5,74 / Satış: 5,77
€ EURO → Alış: 6,37 / Satış: 6,39

SP’DEN BELEDİYELER BİRLİĞİ SEÇİMİNE TEPKİ

SP’DEN BELEDİYELER BİRLİĞİ SEÇİMİNE TEPKİ
  • 10.05.2019
  • 572 kez okundu
Reklam

Saadet Partisi İl Başkanı Abdülkadir Bektaş, Türkiye Belediyeler Birliği Giresun seçimin çok adaletsiz bir şekilde yapıldığını savundu. Seçime Saadet Partili Çanakçı Belediye Başkanı Tuncay Kasım ve Yavuzkemal Belediye Başkanı Adem Önal’ında katıldığını hatırlatan Bektaş, “Belediyeler birliği seçimi demokratik bir ortamdan yoksun, belli bir partinin zihniyetinin tahakkümü altında yapılmıştır. İmza kontrolü,  kimlik kontrolü yapılmadan oy kullandırılmış ve seçilecek olan belediye başkanlarının hakları apaçık çiğnenmiştir. AKP zihniyetinin seçimlerle ilgili tahammülsüzlüğü burada da ortaya çıkmıştır. Kendinden başka düşüncelere tahammül edemeyen bu zihniyet, insanlarımız arasındaki kutuplaşmayı artırmaktadır” dedi.

Muhalif olan partilerin de bu birliğin içinde yer almasının kime ne zararı olduğunu anlamakta zorlandıklarını söyleyen Bektaş şunları kaydetti;

“sonuçta bütün partiler bu birliğin içinde Giresun’un menfaatleri için bulunuyor ve bulunacakta. Giresun için bir şeyler yapılacaksa, bu niçin bir araya gelerek yapılamıyor? Diğer komşu illerimizin bizi fersah fersah geçmesi işte bu yüzden… Onlar illerinin menfaatleri için muhalefet ile işbirliği yapmakta bir beis görmüyorlar ama maalesef bizde ise tahammülsüzlük had safhada.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ