$ DOLAR → Alış: 6,78 / Satış: 6,80
€ EURO → Alış: 7,56 / Satış: 7,59

SP, YEREL SEÇİMLERE HAZIRLANIYOR

Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı Saim Öksüz, 31 Mart yerel seçimlerinde merkez ilçede güçlü bir aday ve ekibini seçmenin tercihine sunacaklarını söyledi

SP, YEREL SEÇİMLERE HAZIRLANIYOR
  • 06.12.2018
  • 650 kez okundu
Reklam

Belediyelerde eskisi gibi, su ya da çöp gibi problemlerin pek kalmadığını ifade eden Saim Öksüz, plansız ve kontrolsüz yapılaşmanın en önemli sorun haline geldiğini belirterek; “Şehir plancılığı diye bir şey kalmadı. Ayrıca nüfus, konut ve araç sayısındaki artış da ulaşım ve otopark sorununu ortaya çıkarmıştır. Altyapı ve çevre düzenlemesi de ilave sorunlar olarak karşımıza çıkmıştır. Aslında bütün bu sorunların temel sebebi belediyelerdeki yönetim zihniyetinin bozukluğundan kaynaklanmaktadır. Belediye kaynaklarını kendine ve çevresine rant kapısı haline getiren zihniyet elbette başarılı olamaz, vatandaşa hizmet götüremez, sürekli hazine kaynaklarını tüketir. Bunun en çarpıcı örneği açıklanan Sayıştay raporlarıdır. Yolsuzluk, rüşvet, yandaşçılık… 7,5 milyon TL’ye yapılan ama yerinde olmayan üst geçit, 1 metrelik boruya 78 TL. ödenmesi, 100 km’de 63 lt. yakıt tüketilmesi, usulsüz geziler, usulsüz kiralamalar, ihale bedellerinin kat kat üstünde teklif veren firmalara ihalelerin verilmesi.” dedi.

İşte bu yüzden tüm Türkiye’de ve Giresun’da bütün belediyelere talip olduklarını ve mutlaka kazanacaklarını ifade eden Öksüz; “belediyeler artık menfaat ve çıkar elde etme yerleri ya da sadece müteahhitlere hizmet veren bir yer olarak görülmemeli. Bu sakat zihniyet değişmeli. Bu sakat zihniyeti ancak Saadet Partisi ve onun başkan adayları değiştirebilir. Biz şehrin en ücra köşesine kadar çevre düzenlemesi, yol, altyapı gibi beklenen hizmeti ve daha da fazlasını yapabilmek adına belediyelere talibiz. Biz çalışan ve sadece vatandaşımızın ihtiyaçlarını karşılamayı gaye edinen bir belediyecilik anlayışı ile belediyelere talibiz. Biz borçsuz bir belediye, verilen emaneti koruma ve bizden sonrakilere daha iyisinin teslim etmek adına belediyelere talibiz” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ