$ DOLAR → Alış: 6,81 / Satış: 6,84
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

Sözeri istifasını sundu!

Giresunspor’daki geleceği tartışma konusu olan Çotanakların Teknik Patronu Sözeri, “Çok sevdiğim Giresunspor’un menfaatleri için her türlü fedakarlığı yapmaya ve her türlü bedeli ödemeye hazırım” dedi.

Sözeri istifasını sundu!
  • 16.09.2019
  • 679 kez okundu
Reklam

Giresunspor Teknik Direktörü Erkan Sözeri, takımın gidişatı hakkında gazetemize özel açıklamalar yaptı. Teknik direktörlük hayatında ilk defa böyle bir durumla karşı karşıya kaldığını ifade eden Sözeri, “4 maçta 1 puan şaka gibi. Bunun izahı yok. Benim ayrılmam Giresunspor’a fayda sağlayacaksa görevi bırakmaya hazırım” dedi.

“HER ŞEYİ DENEDİK AMA NE YAPSAK OLMUYOR”

Giresunspor’u çok sevdiğini ve Giresunspor’un menfaatleri geçmişte olduğu gibi şimdi de her türlü fedakarlığı yapmaya hazır olduğuna dikkat çeken Sözeri, “Şunu kamuoyuna çok açık ifade etmeliyim ki; Giresunspor camiasına, halkına çok mahcubum çünkü bana inanılmaz bir güvenleri vardı, inançları vardı. Ama şu anki tablo itibariyle o güvenlerine karşılık veremedik. Her şeyi denedik, kadroyu değiştirdik, oyun sistemini değiştirdik ama ne yapsam olmuyor. Giresunspor’un menfaatleri için buna farklı bir çözüm üretmeliyiz” dedi.

“BAZEN GELMEK KADAR GİTMEKTE FAYDALIDIR”

Sözeri, “Ben Giresunspor’un en zor zamanlarında geldim üç defa ve her seferinde alnımızın akıyla da hepsinin altından kalktım. Bu sefer ilk defa sezon başı başladım Giresunspor’a ama maalesef işler istediğimiz gibi gitmedi, gitmiyor. Nasıl ben daha önceki üç dönemde Giresunspor’un zor zamanlarında gelip faydalı olduysam, katkı verdiysem, şimdi de şöyle bir ruh hali içindeyim. Giresunspor’un menfaatleri doğrultusunda faydalı ne olacaksa onu yapmaya şuanda hazırım. Daha önce gelirken faydalı oldum, belki de şimdi gitmem faydalı olacak, hayırlı olacak. Ama şunun altını çizerek söylüyorum mücadeleden, savaştan asla kaçmayacağımı Giresunspor camiası çok iyi bilir. Zaten daha önce bunu defalarca kanıtladığımı düşünüyorum. Şu anki düşüncem de asla görevden kaçmak değil tamamıyla Giresunspor’a fayda sağlamak amacıyladır” ifadelerini kullandı.

“BELKİ KAN DEĞİŞİKLİĞİ DAHA FAYDALI OLABİLİR”

Bir kan değişikliğinin Giresunspor’a daha faydalı olabileceğini düşündüğünü belirten Sözeri, “Belki bir teknik adam gelir bu takıma bir enerji verir, değişik bir şey olur ve Giresunspor’da bu girdaptan çıkar. Yoksa bu takımı kurup, 4 haftada bırakıp kaçacak insan değilim. Ama ben yıpranıyorum, yönetim yıpranıyor, oyuncular yıpranıyor, o yüzden de oyuncular gidemeyeceğine göre çünkü transfer dönemi bitti, yönetim kurulu zaten bütün fedakarlıkları yaptı, bir bedel ödemesi gereken varsa kendimi gördüğüm için böyle bir düşünceye sahibim. Salı günü başkanımızla ve yönetim kurulumuzla oturup konuşacağız, kendimiz için değil Giresunspor için. Kendimizden vazgeçtik artık, Giresunspor için hayırlı bir karar ne olacaksa o kararı almaya gayret edeceğiz” şeklinde konuştu.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ