$ DOLAR → Alış: 5,91 / Satış: 5,93
€ EURO → Alış: 6,55 / Satış: 6,58

SOSYAL ÇALIŞMA PROGRAMI BAŞLIYOR

SOSYAL ÇALIŞMA PROGRAMI BAŞLIYOR
  • 17.04.2019
  • 323 kez okundu
Reklam

Yükseköğretim öğrencilerine yönelik düzenlenecek olan Sosyal Çalışma Programı (SÇP) ile ilgili toplantı Vali Harun Sarıfakıoğulları başkanlığında yapıldı.

İŞKUR tarafından hazırlanan Sosyal Çalışma Programı (SÇP) ile; Cumhurbaşkanlığı Birinci 100 günlük İcraat Programı kapsamında üniversite öğrencilerimizin çalışma hayatı ile tanışmasını sağlamak, gençlere çalışma disiplini kazandırmak ve insani değerlerinin geliştirilmesi, desteklemek maksatlarıyla toplumsal faydanın yüksek olduğu kamusal alanlarda sunulan hizmetlere üniversite öğrencilerinin geçici süreyle katılımlarının ve aynı zamanda geçici gelir elde etmelerinin sağlanması amaçlanıyor.

Sosyal Çalışma Programı (SÇP) ile üniversite öğrencilerinin Haziran, Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında en fazla 3 ay süre ile çalışacak.

İlk uygulaması 2019 Haziran’da başlayacak olan SÇP kapsamında ilimizde işbirliği yapılması öngörülen kamu kurum ve kuruluşlarına program konusunda bilgilendirmenin yapıldığı toplantıda; işbirliği yapılabilecek kuruluşlarla program kapsamında en somut şekliyle öğrencilere hangi işlerin yaptırılabileceği belirlendi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ