$ DOLAR → Alış: 6,84 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,72 / Satış: 7,75

Sökende iki önemli çalışma

Şehrin altyapısına büyük önem veren Giresun Belediyesi, belirlenen programlar dâhilinde çalışmalarını sürdürüyor.

Sökende iki önemli çalışma
  • 14.11.2019
  • 264 kez okundu
Reklam

Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından şehrin dört bir tarafında devam eden altyapı çalışmaları kapsamında vatandaşlardan gelen istek ve talepleri de dikkate alarak belirlenen bölgelerde ihtiyaçları giderecek çalışmalar yapılıyor.

Müdürlük bünyesine bağlı ekipler tarafından Nizamiye Mahallesi Anafor Sokak’ta yeni yağmursuyu hat çalışmasına başlanıldı. Yaklaşık uzunluğu 100 metre olan bu hattın yapımında 300’lük kroge borular kullanılacak. Çalışmalar tamamlandıktan sonra yağışlı havalarda bölgede meydana gelebilecek olumsuzluklar bu şekilde en az seviyeye indirilmiş olacak.

Hacı Miktat Mahallesi Suat Akgün Sokak üzerinde de diğer bir ekip tarafından bölgedeki mevcut kanalizasyon hatlarının iyileştirme çalışmalarına başlanıldı. Bu bölgede daha önceki yıllarda yapılmış olan hattın zaman zaman yetersiz kalması ve hatta bina bağlantılarında sorunların yaşanması nedeniyle, çalışmalar tamamlandığında bu sorunların giderilmesi planlanıyor.

Ayrıca Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü yetkilileri önümüzdeki haftalarda da Erikliman Mahallesi’nin bazı bölümlerinde de yeni kanalizasyon, yağmursuyu ve içme suyu hattı yapım çalışmalarına başlayacaklarını bildirdi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ