$ DOLAR → Alış: 6,75 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,66 / Satış: 7,69

Şoför esnafında, kolay kredi çağrısı!

Giresun Hastane Dolmuş Durağı Başkanı Mustafa Külekçi ve Star Tur Öğrenci Servisi Başkanı Barış Akar, esnafa ayrımsız 25 bin lira kredi vereceğini açıklayan Halkbank’ın borçlu esnafı kapsam dışı bıraktığını kaydetti.

Şoför esnafında, kolay kredi çağrısı!
  • 28.03.2020
  • 362 kez okundu
Reklam

Külekçi ve Akar yaptığı ortak basın açıklamasında, “Halkbank, “Esnafa ayrımsız kredi veriyoruz” diye açıklama yaptı ama şubelere koşan esnafın hevesi kursağında kaldı” dedi.

Giresun Hastane Dolmuş Durağı Başkanı Mustafa Külekçi ve Star Tur Öğrenci Servisi Başkanı Barış Akar, “Koronavirüs salgınından kötü etkilenen ekonomiyi desteklemek için bir paket açıklayan Halkbank, esnaf ve sanatkarlara ayrım yapmadan 25 bin lira kredi, 25 bin lira da kredi kartı desteği vereceğini açıkladı. Bugün bu destekten faydalanmak için banka şubelerine giden esnafın büyük kısmı geri dönmek zorunda kaldı. Kredi desteğinden faydalanabilmek için hazırlanması gereken 14 evrak içinde, SGK ve vergi dairelerinden alınacak “borcu yoktur” yazısı da bulunuyor. Bu durum, SGK prim borcu ve vergi borcu bulunan yüzbinlerce esnafın bu destekten faydalanamayacağı anlamına geliyor. Kimse bu krediyi kullanamaz Bu şartlar altında kimse bu krediyi kullanamaz” açıklamasında bulundu.

Destek haberleri esnaf tarafından duyulduktan sonra birçok esnafın umutlandığını aktaran Külekçi ve Akar, “Esnaf banka şubelerine adeta hücum etti ama elleri boş çıktı. 3-5 kişi gidip alırsa alabilecek” ifadelerini kullandı. Külekçi ve Akar, esnafın krediye kolay ulaşabilmesinin yolunun açılması gerektiğine işaret eden mevcut haliyle bu krizin sonunda birçok esnafın ayakta kalamayacağının altını çizdiler.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ