$ DOLAR → Alış: 6,81 / Satış: 6,84
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

Sınır Köyünün elektrik şebekesini yeniledi

Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. Giresun İl Müdürlüğü’nün günümüz teknolojisine uygun, kesintisiz ve kaliteli elektrik dağıtım hizmeti sunabilme hedefi doğrultusunda gerçekleştirdiği yatırım çalışmalarının kapsamını genişletiyor. Çoruh EDAŞ, yatırım çalışmalarının bir yenisini Yağlıdere İlçesi’nde görünür kıldı. 

Sınır Köyünün elektrik şebekesini yeniledi
  • 25.10.2019
  • 439 kez okundu
Reklam

Yağlıdere İlçe Merkezine 33 kilometrelik mesafede bulunan Sınır Köyü, kapladığı alan ve nüfusu yoğunluğu ile ilçenin en büyük köyü. Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. Giresun İl Müdürlüğü, Sofu Mahallesi’nde gelişen yapılaşmanın taleplere artış olarak yansıması ile elektrik şebekesini yenileme çalışmaları gündeme gelmiştir.

Elektrik şebekesinde yenileme çalışmaları bir ay gibi kısa bir sürede tamamlanırken çalışmalar sonucunda 6 kilometrelik açık kablolu iletken kapalı kabloya dönüştürülerek direkler yenilendi.

Sofu Mahallesi’ndeki yük yoğunluğunun dengelenmesi amacıyla mevcut trafonun yeri değiştirilerek bölgenin artan enerji ihtiyacı karşılanmıştır.

Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. Giresun İl Müdürlüğü olarak çalışmalarda hoşgörüsünü esirgemeyen başta köy muhtarları olmak üzere eski şebekeden yeni şebekeye geçiş esnasında bildirimli kısa süreli kesintilere göstermiş oldukları anlayıştan dolayı mahalle sakinlerine teşekkür ederiz.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ