$ DOLAR → Alış: 8,02 / Satış: 8,06
€ EURO → Alış: 9,49 / Satış: 9,52

SİNAN KOCA’YA ÖZEL ÖDÜL

Yönetmenliğini Giresun Mimar Sinan Anadolu Lisesi edebiyat öğretmeni Sinan Koca’nın yaptığı “Uçak” adlı kısa film 300’e yakın film arasından sıyrılarak özel ödül almaya layık görüldü.

SİNAN KOCA’YA ÖZEL ÖDÜL
  • 29.04.2019
  • 1.150 kez okundu
Reklam

Milli Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk Yönetmen Sinan Koca’yı tebrik etti ve filmin senaristi Şeyda Koca’nın özellikle yazmaya devam etmesini istedi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk filmi beğendiğini belirtti, filmin senaristi Şeyda Koca’yı özellikle tebrik ederek yazmaya devam etmesini istedi.

EBS tarafından düzenlenen ‘Eğitim’ temalı 5. kısa film yarışması gala ve ödül töreni yapıldı. Tören, Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sinema sanatçısı ve jüri başkanı Hülya Koçyiğit, yarışmacılar, milletvekilleri ve çok sayıda davetlinin katılımıyla Memur-Sen Genel Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Törende konuşma yapmak için kürsüye çıkan Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un “Sanatın ve sanatçıların olduğu yerde sanat ve sanatçılar konuşur, bakanlar konuşmaz” diyerek kürsüden inmesi büyük bir alkış aldı.

Yönetmen Sinan KOCA “Filmimiz daha önce “Şiddetsiz İletişim” temalı kısa film yarışmasında finalist olmuştu. Bu, filmimizin ikinci ödülü. Törende beni en çok etkileyen şey Milli Eğitim Bakanımızın ” Sanatın ve sanatçıların olduğu yerde sanat ve sanatçılar konuşur, bakanlar konuşmaz ” diyerek kürsüden inmesi oldu.

Ayrıca bize ilk uluslararası sinema ödülünü kazandıran filmin başrol oyuncusu Hülya Koçyiğit ‘in ve ödüllü yönetmen Mustafa Kara’nın Jüride yer alıp 300’ e yakın film arasından bizi ödüle layık görmeleri mutluluk verici.

Ödülü takdim eden Ankara Milletvekili Arife Polat Düzgün Hanımefendi hikâyeden çok etkilendiğini söyleyince hikâyenin sahibi sevgili eşim Şeyda Koca’nın da sahneye gelmesini istedi ve ödülü birlikte aldık.

Dönem filmi olduğu için hazırlık aşaması zor oldu. Fakat Giresun’da sanata değer veren insanların çok olması yükümüzü hafifletti. O  nedenle filmin yapım aşamasında bize desteklerini esirgemeyen Okul Müdürüm Muhammet SARI’ya, öğrencilerimize; Gazipaşa Ortaokulu müdürü Ömer Köse’ye, İnci Altındağ Hanımefendiye, öğrencilerine; Yeşil Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Azmi BIÇAKÇI’ya; Giresun Spor Lisesi Müdürü Tolga HALVACI’ya; Giresun HEM Müdürlüğüne; Şehit İsa Yüksel İlkokulu Müdürü Harun KARABÜRK’e; Erikliman Mahallesi  Muhtarlığına, Asya Otomotive çok teşekkür ediyorum. Başrol oyuncularımız Ercan Selim ÖNGÖZ, Emin Arif GÜNGÖR ve küçük oyuncumuz Burak TAŞHAN’a da ayrıca teşekkürü hak ediyor” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%