$ DOLAR → Alış: 7,81 / Satış: 7,84
€ EURO → Alış: 9,26 / Satış: 9,30

SİGORTACILAR GÜNÜ KUTLANDI

SİGORTACILAR GÜNÜ KUTLANDI
  • 29.05.2019
  • 608 kez okundu
Reklam

Her yıl 27 Mayıs – 2 Haziran tarihleri arasında kutlanan Sigorta Haftası münasebetiyle, Giresun Sigorta Acenteleri Derneği Atatürk meydanında Atatürk büstüne çelenk koydu ve çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi.

Giresun Sigortacılar Acenteleri Derneği Başkanı Abdulkadir Gürel, Sigorta Haftası münasebetiyle yapmış olduğu açıklamada “ Ülkemizde olduğu gibi şehrimizde de sigorta bilinci günden güne artıyor. Hemşerilerimiz ev, araç, iş yeri, emeklilik ve sağlık dahil bütün risklerini sigorta güvencesi altına almalılardır” dedi.

Türkiye’de ilk sigorta faaliyetlerinin 1893 yılında başladığını, sektörün yarattığı fon ve sağladığı istimnamın Türkiye ve şehrimiz ekonomisine ciddi katkı sağladığını ifade eden Başkan Gürel sözlerine şöyle devam etti;

Artık müşterilerimiz bir poliçe kestirdiği zaman daha çok araştırıyor daha çok bilgi sahibi oluyor. Buda sektörümüz ve meslektaşlarımız açısından çok olumlu bir tablodur. Tüketicilerimizin lehine çıkan yasalar ise daha az mağduriyet yaşanmasına imkan sağlıyor.

Her sektörde olduğu gibi bizler de çeşitli dönemlerden ve sıkıntılardan geçiyoruz. Sektörümüzün sorunlarını biliyor, çözüm önerilerimiz ile ilgili kurum ve kuruluşlarla koordineli bir şekilde çalışıyoruz.

Sigortacılığın geliştirilmesi ve toplumda sigorta bilincinin artırılması konusunda Sigorta Haftası çok önemlidir. Bu vesile ile tüm sektör temsilcilerimizin ve meslektaşlarımızın Sigorta haftasını kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.

Sigorta haftasına Giresun Atatürk meydanında, Atatürk büstüne çelenk koyarak başlayan Giresun Sigorta Acenteleri Derneği üyeleri ardından Giresun Valisi Sayın Harun Sarıfakıoğulları’nı, Giresun Belediye Başkanı Sayın Aytekin Şenlikoğlu’nu ve Tarsim Müdürü Bülent Yaşar’ı ziyaret ettiler.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%