$ DOLAR → Alış: 6,98 / Satış: 7,01
€ EURO → Alış: 8,27 / Satış: 8,30

SGK’DAN ENGELLİLERE DEĞER!

Vali Harun Sarıfakıoğulları, engelli vatandaşların kamu ve özel sektör hizmetlerine erişilebilirliklerinin arttırılmasını sağlamak amacıyla kurum içinde ve çevresinde yaptığı düzenlemelerden dolayı Giresun Sosyal Güvenlik Kurumuna “Erişilebilirlik Belgesi” verdi.

SGK’DAN ENGELLİLERE DEĞER!
  • 18.01.2019
  • 665 kez okundu
Reklam

Giresun İli Erişilebilirlik İzleme ve Denetleme Komisyonunca 13 Aralık 2018 tarihinde yapılan inceleme sonucunda eksikliklerini tamamladığı tespit edilen ve 04 Ocak 2019 tarihli komisyon toplantısında alınan 2019/01 sayılı karar ile erişilebilir olduğu belirlenen Giresun Sosyal Güvenlik Kurumu Erişilebilirlik Belgesi almaya hak kazandı. İlimizde ilk Erişilebilirlik Belgesini almaya hak kazanan Giresun Sosyal Güvenlik Kurumu adına düzenlenen belge, Vali Sarıfakıoğulları tarafından SGK Müdürü Erdal Özdemir’e verildi.

SGK İl Müdürü Özdemir, engellilere yönelik olarak kurumda yapılan çalışmalar hakkında Vali Sarıfakıoğulları’na bilgi verdi. Engelli bireylerin önündeki fiziki engellerin kaldırılmasının önemine değinen Vali Sarıfakıoğulları, erişilebilirliğin, engelli bireylerin, gündelik yaşamında diğer sağlıklı bireyler gibi hiç yardım almadan ya da kısmi yardım alarak, evinden yürüyerek, toplu taşıma veya özel aracı ile her çeşit binaya gidebilmesi, bina içindeki mekânlarda dolaşabilmesi, binaya ait tüm hizmetlerden yararlanabilmesi olduğunu söyleyerek, yaptığı düzenlemelerle ilimizde ilk “Erişilebilirlik Belgesi” alan Sosyal Güvenlik Kurumunu kutlayarak, diğer kurumlara da örnek teşkil etmesi gerektiğini vurguladı.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ