$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,88
€ EURO → Alış: 7,73 / Satış: 7,76

Şenlikoğlu: İsraf bitti, halkımızın faydasına çalışıyoruz!

Şenlikoğlu: İsraf bitti, halkımızın faydasına çalışıyoruz!
  • 09.08.2019
  • 437 kez okundu
Reklam

Giresun Belediyesi Basın İletişim Bürosu tarafından, Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu yönetiminde yapılan çalışmalar değerlendirildi. Belediyeden konuyla ilgili yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi;

“Giresun Belediyesi’nde çok ciddi bir borç yükü, kurumsal kimliği kaybolmuş bir yapı, işleyişi sıfıra inmiş bir belediye devraldık. Yaklaşık 300 milyonluk bu borç batağı kısa vadede kurumumuz adına büyük tehditler içeriyordu. Bizim öncelikle bu tehdidi ortadan kaldırmamız gerekiyordu. Son yaptığımız ödemelerle birlikte yaklaşık 80 milyonluk borç ödemesi gerçekleştirdik. Borç batağına saplanmış belediyemize önce nefes aldırdık. Artık borçlanan ve kaynaklarını kötüye kullanan bir belediye yapısı yok. Artık tasarrufu ön planda tutan ve vatandaşın parasını son kuruşuna kadar vatandaş için kullanan bir belediye yapısı var.”

TÜKETEN DEĞİL ÜRETEN BİR BELEDİYE YAPISI

“Yine bizim için olmazsa olmaz olan tüketen değil üreten bir belediye anlayışını sağlam temeller üzerine inşa edeceğiz. Her türlü uyarımıza rağmen çalışmayan arkadaşlarımızla yollarımızı ayıracağız. Biz emeğe ve alın terine büyük önem veriyoruz. Alın teriyle çalışan mesai arkadaşlarımızın haklarını sonuna kadar savunacak, alın teriyle çalışmayanlara ise asla müsamaha göstermeyeceğiz. Giresun Belediyesi’ni her yönüyle halkımıza layık kurumsal bir yapıda yönetmeye devam edeceğiz.”

ŞEHRİMİZİN TRAFİK SORUNUNU ÇÖZÜYORUZ

“Şehrimizde acil müdahale bekleyen noktaları tespit ettik ve bu bölgelerde gerekli çalışmaları hemen başlattık. Kronikleşmiş çözülmemiş mahallelerimizde çalışmalarımıza hız verdik. Araç ve yaya trafiğinin daha sağlıklı ilerlemesi adına bu yıl ilk etapta tam 10 bin ton asfalt dökmeyi planlıyoruz. Bunun tabi ikinci üçüncü etabı da olacak. Şehrimizin yol ve trafik sorununu çözeceğiz. Yol ve kaldırım haricinde parke taşı döşeme, duvar çalışmaları ve yeni imar yolu açmak adına önemli çalışmalarımız olacak. Şehrimizin özellikle batı bölgesinde bu yönde çalışmalarımız oldu, bunu şehrin tamamına yayacağız. Her mahalleye eşit ve kaliteli hizmet götüreceğiz.”

DAHA MUTLU ŞEHİR İÇİN PROJELERİMİZİ HAZIRLIYORUZ

“Halkımıza söz verdiğimiz projelerin bürokratik işlemleri de devam ediyor. Arkadaşlarımızla birlikte projelerimizin alt yapı çalışmaları ve finans kaynaklarının sağlanması konusunda görüşmelerimiz sürüyor. Batlama ve Aksu Vadilerimizde Entegre Su Havzası Projesini hayata geçirmek için çalışmalarımız devam ediyor. Aksu Mahallesi Uzuncakum Mevkiinde yapmayı düşündüğümüz Su Ürünleri Merkezi Projesi içinde bakanlıklarla temaslarımız devam ediyor. Bu projelerin altyapısını oluşturup, idari görüşmelerini sürdürüyoruz. Belediyemizde aciliyet bekleyen konuları aştıktan sonra verdiğimiz bütün sözleri tek tek yerine getireceğiz.”

GİRESUN MARKA ŞEHİR OLACAK

“Turizm alt yapımızı 6 ay içerisinde tamamlamış olacağız. Şehir içi rota uygulaması, tur otobüsleri durak alanları ve rehberlik hizmetini hayata geçireceğiz. Tır Parkı için Benim Şehrim Çarşısı hazır. Giresun mimarimizin önemli simgesi olan serentilerden bir çarşı kuracağız. Kısaca Giresun’u her yönüyle marka bir şehir haline getireceğiz.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ