$ DOLAR → Alış: 8,12 / Satış: 8,15
€ EURO → Alış: 9,59 / Satış: 9,63

ŞENLİKOĞLU: GİRESUN İÇİN ÇOK ÇALIŞACAĞIZ

Giresun Belediyesi vatandaşlara daha iyi ve kaliteli hizmet verebilmek için çalışmalarını sürdürüyor.

ŞENLİKOĞLU: GİRESUN İÇİN ÇOK ÇALIŞACAĞIZ
  • 02.07.2019
  • 515 kez okundu
Reklam

Şehir genelinde acil ihtiyacı olan bölgelerin tespitini yapan belediye ekipleri biriken sorunların giderilmesi ve çözüme kavuşması adına çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yeni imar yolu açma çalışması yapılıyor. Erikliman Mahallesi 175 Nolu Sokak ile Gaziler Mahallesi 165, 166 Nolu Sokak’ları bir birinde bağlamak ve bölgedeki araç trafiğine alternatif yol açmak için hummalı bir çalışma yürütülüyor. Ayrıca Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından da Hacısiyam Mahallesi Fatih Caddesi (Sazbeyi Bölgesi) güzergâhında da yeni bir alt yapı çalışmasına başlanıldı.

Çalışmaları yerinde inceleyen Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu; “Göreve geldiğimiz 3 aylık süre içerisinde şehrimizin birikmiş alt yapı sorunlarına çözüm üretmek için çalışmalar başlattık. Hemşehrilerimizin istek ve taleplerini alıp önceden beri acil müdahale bekleyen noktaları tespit ederek hızlı bir şekilde müdahale ettik. Erikliman ve Gaziler Mahallemizde araç ve yaya trafiğinin rahatlaması adına yeni imar yolu açma çalışmalarımız sürüyor. Çalışmaların kısa sürede tamamlanması ile bölgenin yol sorunu giderilmiş olacak. Hacısiyam Mahallemiz de ise geçtiğimiz yıllardan süre gelen alt yapı sorununun giderilmesi için arkadaşlarımız çalışmaya başladılar. Olası aşırı yağışlarda meydana gelebilecek yağmursuyu ve sel taşkını gibi olaylardan bölgenin etkilenmemesi için 250 metrelik yeni bir hat çalışması yapıyoruz.”

“YENİYOL BÖLGESİNDE DÜZENLEME”

Erikliman, Gaziler ve Hacısiyam Mahallesi’ndeki çalışmaları inceledikten sonra, araç ve yaya trafiğinin sorun olduğu Yeniyol bölgesine gelen ve burada yapılacak yeni çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Şenlikoğlu; “Geçtiğimiz yıllarda yapılan yenileme çalışmalarında planlamalar eksik yapılmıştır. Bölge esnafımızdan ve vatandaşlarımızdan gelen talepler ile bölgede yeni çalışmalar yapacağız. En büyük sorunlardan olan araç park yerleri ve dolmuş duraklarını yeniden düzenleyerek daha kullanışlı ve verimli hale getireceğiz. Yeniyol mevkii ile ilgili çalışmalarımıza kısa süre içerisinde başlayacağız’’ dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%