$ DOLAR → Alış: 6,81 / Satış: 6,84
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

Şenlikoğlu 1 yıllık icraatlarını anlattı

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, görev döneminin 1.yılını Giresun Kalesi’nden canlı yayın yaparak değerlendirdi. Şenlikoğlu, yaklaşık 1 saat süren programda halen yürüttükleri projelere ve hedeflerine de yer verdi.

Şenlikoğlu 1 yıllık icraatlarını anlattı
  • 22.05.2020
  • 467 kez okundu
Reklam

“Sadece hizmet değil, geçmiş dönemdeki borçları da ödüyoruz. 42 milyonluk çek borcu ödedik.33 trilyon yatırım harcaması, 90 milyon lira piyasa borcu ödedik” diye konuşan Başkan Şenlikoğlu, geçmiş dönemi de eleştirerek “10 yıl bu şehre hizmet yapılmadı. Biz bu açığı da kapatacağız” diye konuştu.

“Gönül Belediyeciliği” anlayışıyla görevini sürdürdüğünü ifade eden Şenlikoğlu “bu şehirdeki herşey bize emanet” dedi.

GİRESUN MUTLU İNSANLAR ŞEHİR OLSUN DİYE ÇALIŞIYORUZ, BU ŞEHRE YALANCI ÇIKMAYACAĞIZ

Giresun’un tarihi, kültürel özelliklerini ve turizm değerlerini anlatarak programa başlayan ve konuşmasını görüntü, görseller, fotoğraflarla destekleyen Şenlikoğlu, “10 yıl bu şehre hizmet yapılmadı. Biz bu açığı da kapatacağız. Daha yaşanabilir, daha sosyal, daha cazibeli hale getirelim. Allahın verdiği bu güzelliği bozmadan daha mutlu ve müreffeh bir şehir haline getirelim dedik. Şehrimiz mutlu insanlardan oluşsun istiyoruz” diye konuştu.

Ana merkez dışında şehrin doğu ve batısında da merkez oluşturmaya çalıştıklarını ifade eden Başkan Şenlikoğlu, seçim sürecinde 1 yılı hazırlık, hizmetlerin ve projelerin mali, büroratik alt yapısını oluşturma, belediyeye kurumsal kimlik kazandırma ve personelle ilgili sıkıntıları giderme, mali tabloyu düzeltme olarak planladıklarını belirterek “sözümüzün arkasında duralım, bu şehre yalancı çıkmayalım diye çalışıyoruz” dedi.

Plajlar bölgesindeki işgali önlemekle işe başladıklarını anlatan ve “şehrin sadece binaya ihtiyacı yok, yaşam kalitesini artıracak sosyal alanlara da ihtiyacı var” diyen Aytekin Şenlikoğlu, daha sonra alt yapı, üstyapı çalışmalarını,asfaltlama, imar yolları, içme suyu, park bahçe, hayvan barınağı, ağaçlandırma, yardım, kültür-sanat, spor hizmetlerini,  şehiriçi girişi, dolgu alanları, sahil aydınlatması, Giresun Kalesi, Doğu Park Projesi başta olmak üzere diğer projelerini anlattı.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ