$ DOLAR → Alış: 7,53 / Satış: 7,56
€ EURO → Alış: 8,92 / Satış: 8,96

Seni unutmuyoruz Ulu Atatürk

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ölümünün 81. Yıldönümünde bir kez daha, saygı, özlem ve minnetle anılıyor.

Seni unutmuyoruz Ulu Atatürk
  • 08.11.2019
  • 625 kez okundu
Reklam

Yarın ulu önderin dünyaya gözlerini yumduğu saat olan 09.05 de tüm yurtta hayat duracak ve sirenler çalacak. Giresun Valiliği bahçesinde düzenlenecek olan anma töreninde Atatürk anıtına çelenkler sunulacak, saygı duruşunda bulunulacak ve istiklal marşı okunacak. Giresun Belediyesi Vahit Sütlaç Tiyatro Sahnesinde düzenlenecek olan anma programında ise Atatürk konulu sunumlar yapılarak, şiirler okunarak, Atatürk’ün sevdiği şarkılar seslendirilecek.

VALİ’DEN MESAJ

Vali Harun Sarıfakıoğulları, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete irtihalinin 81’inci yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Vali Sarıfakıoğulları, yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi;

“Türkiye Cumhuriyeti’nin banisi, büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete irtihalinin 81’nci Yıldönümünde saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz. İnsanlığın çağımızda yetiştirmiş olduğu büyük kişilikler arasında yerini alan Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 81’inci yılında O’nu sadece ölümüyle değil; yaşadığı süre içerisinde özgürlük ve demokrasi adına verdiği mücadeleleriyle, başarılarıyla, bıraktığı eserleriyle ve geleceğe yönelik yüksek hedefleriyle yad ediyoruz. 10 Kasım sadece Atatürk’ü anma günü değil aynı zamanda O’nun ideallerine sahip çıkarak, ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarmak için ne kadar kararlı olduğumuzu da gösterme günüdür. İşgalci ve emperyalist güçlerin heveslerini, muhataplarının kursaklarında bırakan büyük devlet ve siyaset adamı Atatürk’ün askeri ve siyasi dehasıyla kurduğu Türkiye Cumhuriyeti, günümüze kadar birçok badireler atlatarak bu yıl 96’ncı yıl dönümünü kutlamanın haklı onurunu yaşarken, bugün dünyanın ve bölgenin en güçlü, saygın ve istikrarlı bir ülkesi haline gelmiştir. Atatürk’ün liderliğinde başlatılan değişim ve dönüşüm hamlelerini, bugün de aynı inanç ve kararlılıkla devam ettirerek, O’nun bıraktığı mirası geleceğe taşımak ve Cumhuriyetimizin temel değerlerine sahip çıkmak için, her türlü bölücü ve yıkıcı dış ve iç mihrakların saldırılarına karşılık birlik, beraberlik ve kardeşlik duyguları içerisinde tüm imkânlarımızı seferber etmeye devam edeceğim. Bu duygu ve düşüncelerle, vefatının 81’inci yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere; doğrudan aziz Milletimizi hedef alan 15 Temmuz hain darbe girişiminde ve yine vatanın bölünmez bütünlüğü, milletimizin birliği ve dirliği uğruna canlarını feda etmiş tüm şehit ve gazilerimizi saygı ve rahmetle yâd ediyorum.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ