$ DOLAR → Alış: 6,81 / Satış: 6,84
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

Şehitlere saygı gecesi sabote mi edilmek istendi?

Şehitlere saygı gecesi sabote mi edilmek istendi?
  • 09.08.2019
  • 1.134 kez okundu
Reklam

Espiye’de önceki gece gerçekleştirilen Şehit ve Gazilere Saygı Gecesinin sabote edilmek istendiği iddia edildi. Gecede bir konuşma yapan emekli İmam Hatip Lisesi Müdürü Hikmet İlhami Temel, “Şehit ve Gazilere Saygı Gecesi üzülerek söylüyorum sabote edilmeye kalkıldı” dedi.

Alınan bilgilere göre olay şu şekilde gerçekleşti… 20 yılı aşkın süre Espiye İmam Hatip Lisesinde Müdürlük görevinde bulunan emekli eğitimci Hikmet İlhami Temel’in koordinasyonunda Espiye Genç İşadamları Derneği tarafından Şehit ve Gazilere Saygı Gecesi organize edildi. Adı geçen gece ilçe Belediye Başkanı Mustafa Karadere’nin de himayesinde gerçekleşti.

DAVETLİ OLMASINA RAĞMEN BAZI İSİMLER KATILMADI

Davetli olmasına rağmen İlçe Kaymakamı, Jandarma Komutanı ve İlçe Emniyet Müdürü geceye iştirak etmedi. Geceye katılanlar arasında ise, şehit ve gazi ailelerinin yanı sıra Giresunlu hemşerimiz Ak Parti İstanbul Milletvekili TBMM İdare Amiri Hasan Turan, İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Öztürk, Yağlıdere Belediye Başkanı Yaşar İbaş, Üçtepeler Belediye Başkanı Hacı Gasım Akıllı, Ak Parti – MHP – BBP İlçe Başkanları, Sivil Toplum Örgütleri temsilcileri, işadamları ve vatandaşlar bulundu. Espiye Belediye Başkanı Mustafa Karadere’nin ise ilçeye yapılması planlanan su projesi dolayısıyla bakanlıklarda çalışma yaptığı için yetişemediği edinildi.

“BU İŞ BU KADAR UCUZ OLMAMALI”

Gecedeki konuşmasında milletvekili, il ve ilçe Milli Eğitim Müdürlerinin huzurunda isim vermeden serzenişte bulunan Hikmet İlhami Temel, “Benimde 20 yıl müdürlüğünü yaptığım bu okulda Şehit ve Gazilere Saygı Gecesi üzülerek söylüyorum sabote edilmeye kalkıldı. Bu, bu kadar ucuz bir şey değil. Bunu görmezden gelmemiz mümkün değil. Şahsım adına bir şey istediysem beni bu okula ziyaretçi olarak dahi sokmasınlar. Ama şehit ve gazilerimizin hatırasına saygı gecesini sabote eden bir kamu görevlisini yerinde tutan siyasal kimlikleri de Allah yerin dibine batırsın” ifadelerine yer verdi.

Edinilen bilgilere göre kaymakamlık onayı bulunmasına rağmen bazı okul idarecilerinin gecenin hazırlık aşamasında; asansörlerin durdurulması, elektriklerin kesilmesi, tuvalet kapılarının kapatılması gibi engellemeler çıkardığı, ayrıca şehitlerimizin posterlerini asmak için duvarlara çakılan çivilerden dolayı EGİAD yöneticilerine ağır hakaretlerde bulunulduğu iddia edildi.

Giresun Valiliği, Espiye Kaymakamlığı ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün konu ile ilgili inceleme ve soruşturma açıp açmayacağı merak konusu oldu.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ