$ DOLAR → Alış: 7,93 / Satış: 7,96
€ EURO → Alış: 9,39 / Satış: 9,43

Şehit mezarları ziyaret edildi

Şehit mezarları ziyaret edildi
  • 17.07.2019
  • 652 kez okundu
Reklam

Espiye İlçe Müftülüğü, 15 Temmuz Şehitlerini anma programı çerçevesinde Espiye ilçesinde bulunan şehit ve gazi aileleri ziyaret edilerek, şehitlerin mezarlarında dua yaptı.

İlçe Müftüsü Yavuz Koçak, din görevlileri ile birlikte Avluca köyünde bulunan Kıbrıs Gazisi Mustafa Gedik, Yeniköy köyünde bulunan şehit Murat Şahin’in ailesi, Karadere Mahallesinde bulunan şehit Ömer Bayrak’ın ailesi ziyaret edildi.

15 Temmuz Şehitlerini anma programı çerçevesinde, İlçe Müftüsü Yavuz Koçak, din görevlileri ile birlikte Avluca köyünde bulunan Kıbrıs Gazisi Mustafa Gedik, Yeniköy köyünde bulunan şehit Murat Şahin’in ailesi, Karadere Mahallesinde bulunan şehit Ömer Bayrak’ın ailesinin ziyaret edildiğini, Avluca Köyünde Ahmet Kesgin, Yakup Buruş, Yeniköy de Murat Şahin, Kaşdibi Köyünde S.Burak Cantürk ve Karadere Mahallesinde Ömer Bayrak, Esentepe Mahallesinde Ş.Hüseyin Tahmaz’ın mezarları ziyaret edilerek, şehitlerin ruhlarına Kuranı Kerim okunarak, dua yapıldığını söyledi.

Müftü Yavuz Koçak, Vatanı bugünlere getirerek bize teslim eden atalarımıza karşı bir minnet borcumuz vardır. Bu borcu ödemenin en kolay yolu ise bu vatanı korumak onların bize zorluklarla teslim ettiği bu topraklara gözümüz gibi bakmaktır. Malazgirt zaferinden İstanbul’un Fethine, Sarıkamış’tan, Kurtuluş savaşına,18 Mart Çanakkale Zaferinden Sakarya’ya, 15 Temmuza ve günümüze kadar şanlı tarihimizi kanlarıyla kazanarak bizlere emanet eden, din-ü devlet, mülk-ü millet, istiklal ve istikbalimiz için hayatlarını feda eden, vücutlarını siper eden, kanlarıyla vatanımızın tapusunu yazan, şehadet şerbetini içen tüm şehitlerimize gani gani rahmet eylesin, mekânlarını cennet, makamlarını ali eylesin,  şehit ve gazilerin ailelerine, yakınlarına, milletimize sabrı cemil, ecri cezil, metanet ihsan eylesin, gazilerimize uzun, hayırlı ömürler ihsan eylesin” dedi.

HABER&FOTO: FİKRET BIYIK

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%