$ DOLAR → Alış: 7,87 / Satış: 7,90
€ EURO → Alış: 9,28 / Satış: 9,32

Şehir mimarisine neşter mi?

Giresun Kent Konseyi Başkanı A. Mürşit Gürel, “Sahil şeridindeki binalarda görsel bütünlük sağlanmalı” dedi.

Şehir mimarisine neşter mi?
  • 31.07.2019
  • 3.132 kez okundu
Reklam

Giresun Kent Konseyi Başkanı A. Mürşit Gürel Giresun sahil geçidinde görsel açıdan yenileme yapılması gerektiğini söyledi.

Başkan Gürel yaptığı açıklamada şehrin Stadyum ile Gemiler çekeği arasındaki sahil şeridinde yer alan binalarda düzenlemeler yapılmasının şehre güzel bir görüntü kazandıracağını, bunun örneklerinin bazı şehirlerde var olduğunu bildirdi.

Gürel, ”Giresun’un yüzü olarak bilinen söz konusu güzergâhtaki yapıların dış cephelerinde ve çatılarında Giresun mimarisini yansıtacak renkler ve görsellik oluşturulmalı. Farklı renklerdeki binalar görüntü kirliliği yaratıyor. Bu çalışmada binalar aynı renge boyanarak görsel bütünlük oluşturulmalı. İşyerlerinin de tabela ve tentelerinin yanı sıra yaptıkları kaldırım işgallerine de düzenleme getirilerek Göz zevkini bozan görüntüye son verilmeli.  Özellikle Atatürk Meydanı’ndaki kafe ve lokantaların yaptığı kaldırım işgalinin daha intizamlı olmasına dikkat edilmeli” dedi.

Başkan Gürel sahil şeridinde yer alan Giresun’un görsel açıdan daha iyi ve dikkat çekici bir hal alması için konsey olarak öneri sunmaya devam edeceklerini dile getirdi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%