$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,73 / Satış: 7,76

Sefer sayılarının artırılması bekleniyor

Ordu-Giresun Havalimanındaki sefer sayılarının azaltılması ve bilet fiyatlarındaki artış, iş dünyası başta olmak üzere vatandaşların havayoluyla ulaşımımı kısıtladı. Giresun TSO Başkanı Çakırmelikoğlu ve GESOB Başkanı Kara, Giresunlu olan THY İcra Kurulu Başkanı İlker Aycı’nın sefer sayılarının azaltılmasıyla ilgili konuyu iki ilin menfaatleri doğrultusunda düzelteceğinden kuşku duymadıklarını belirttiler.

Sefer sayılarının artırılması bekleniyor
  • 28.11.2019
  • 514 kez okundu
Reklam

2015 yılında hayalden gerçeğe dönüşen ve açıldığı günden bugüne kadar 4 milyonun üzerinde yolcuya hizmet veren Ordu-Giresun Havalimanındaki sefer sayılarının azaltılması ve buna bağlı olarak bilet fiyatlarının artması tepkileri de beraberinde getirdi. Giresun ve Ordu kamuoyu sefer sayılarının azaltılmasından rahatsız. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “hava yolunu halkın yolu yaptık” söylemiyle hava ulaşımıyla seyahat etmenin rahatlığına kavuşan Giresun ve Ordu halkı azaltılan sefer sayılarının yeniden çoğaltılmasını bekliyor.

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, Ordu-Giresun Havalimanı yolcu potansiyelinin her zaman yeterli olduğuna dikkat çekerek, önümüzdeki günlerde sefer sayılarının yeniden yükseltilmesini beklediklerini ifade etti. Sefer sayılarının azaltılmasına bağlı olarak bilet fiyatlarında bir artış yaşandığını ve zaman zamanda bilet bulunmadığını belirten Çakırmelikoğlu, “Giresunlu olan hemşehrimiz THY İcra Kurulu Başkanı İlker Aycı bu konuyla ilgili bir iyileştirme düşünecektir. Biz bu sefer sayılarının azaltılmasını geçici olarak görüyoruz. Sefer sayıların daha da artırılacağını düşünüyoruz” dedi. Çakırmelikoğlu, Ordu-Giresun Havalimanındaki sefer sayılarının azaltılmasının iş dünyasının rahat hareket etme kabiliyetini yavaşlatarak, zaman kaybına neden olduğunu da kaydetti.

GİRESUN VE ORDU ESNAF ODALARI HAREKETE GEÇTİ

Giresun Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Ali Kara ise, Ordu-Giresun Havalimanındaki sefer sayılarının azaltılması ve özellikle sisli havalarda yaşanan iniş ve kalkışla ilgili sorunun ortadan kaldırılması için Giresun ve Ordu Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği öncülüğünden sivil toplum kuruluşları ile işbirliğinde bir çalışma yaparak konuyu yetkilerle aktaracaklarını bildirdi. Ordu-Giresun Havalimanın iki il için önemine işaret eden Kara, “Ordu-Giresun Havalimanın tam kapasite olarak çalışması ortak paydamızdır” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ